15 marca 2024 r. w ZS nr 2 przy ul. Chopina odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „60 dni przed egzaminem”. Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu lubartowskiego.

Zwycięzcą konkursu została uczennica Julia Chaber ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Na podium znaleźli się także Adam Broniszewski (SP nr 4 w Lubartowie) i Ernest Goleń  (SP Nr 3 w  Lubartowie).

Dzień ”na Chopina" nie ograniczał się jedynie do rozwiązywania zadań matematycznych. Uczestnicy spędzili czas w radosnej atmosferze, zwiedzając szkołę oraz integrując się z obecnymi jej uczniami. Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki: Sylwia Kubik i Aleksandra Polska.

W dniu 20.02.2023 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki. Wśród uhonorowanych wyróżnieniem Stypendium Prezesa Rady Ministrów znalazła się w tym roku trójka uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie: Klaudia Trojak z klasy IV S o profilu społeczno-administracyjnym I Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie oraz Jakub Machoś i Patryk Wasilewski z klasy IV T i VI Z Technikum Zawodowego nr 2 w Lubartowie kształcącego w zawodzie technik informatyk. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gabriela Guz – uczennica klasy II a z I LO w Lubartowie od lat rozwija swój talent recytatorski. Jej pasji do żywego słowa nie ograniczyła nawet pandemia. Gabrysia po raz kolejny wzięła udział  w zdalnym konkursie recytatorskim i otrzymała WYRÓŻNIENIE. Tym razem był to XX Wojewódzki Konkurs Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego organizowany przez Łukowski Ośrodek Kultury.

Początek wiosny przyniósł I Liceum Ogólnokształcącemu w Lubartowie wspaniałą wiadomość. Zespół trzech uczennic: Darii, Mileny i Oli z pierwszej klasy matematyczno-geograficznej zakwalifikował się do kolejnego, finałowego etapu VIII Konkursu Statystyczno-Demograficznego, zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Statystyczne, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Urząd Statystyczny w Lublinie przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji szkolnej rozgrywek e-sportowych – FIFA. O poprzednim turnieju możecie poczytać TUTAJ. Tym razem gramy w ferie, drużynowo, w trybie MULTIPLAYER 2v2 (po dwóch zawodników w jednej drużynie).

Więcej INFO. oraz ZAPISY na szkolnym Facebook-u oraz na https://jakubduba.pl/turniej-fifa19-multiplayer-zapisy/