Początek wiosny przyniósł I Liceum Ogólnokształcącemu w Lubartowie wspaniałą wiadomość. Zespół trzech uczennic: Darii, Mileny i Oli z pierwszej klasy matematyczno-geograficznej zakwalifikował się do kolejnego, finałowego etapu VIII Konkursu Statystyczno-Demograficznego, zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Statystyczne, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Urząd Statystyczny w Lublinie przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji szkolnej rozgrywek e-sportowych – FIFA. O poprzednim turnieju możecie poczytać TUTAJ. Tym razem gramy w ferie, drużynowo, w trybie MULTIPLAYER 2v2 (po dwóch zawodników w jednej drużynie).

Więcej INFO. oraz ZAPISY na szkolnym Facebook-u oraz na https://jakubduba.pl/turniej-fifa19-multiplayer-zapisy/

10 lat po maturze pozdrowienia dla I LO przesłał porucznik Grzegorz Wójtowicz, pilot wojskowy który obecnie szkoli się w Stanach Zjednoczonych.

W dniu 19 lutego 2018 odbyły się szkolne eliminacje VI Konkursu Wiedzy Genetycznej organizowanego przez Zakład Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Zakończyła się XII edycja polska Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Otrzymaliśmy wgląd w wyniki wstępne. Największe szanse w naszej szkole na zwycięstwo mają trzej uczniowie: Jakub Dyjakiewicz, Bieliński Patryk oraz Jakub Jezior (kolejność przypadkowa). Kto okaże się najlepszy? - rozstrzygnięcie w przeciągu kilku dni, wtedy też poznamy wyniki ostateczne w całej Polsce, listy laureatów oraz uczniów wyróżnionych.

I Liceum Ogólnokształcące funkcjonuje w Lubartowie od 1945 roku, Technikum Zawodowe nr 2 od 2009, natomiast Gimnazjum Sportowe od roku 2012. Od tego czasu te trzy szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki ukończyło kilkanaście tysięcy osób. Chcąc być na bieżąco z tymi osobami cyklicznie prowadzimy monitoring losów absolwentów naszej szkoły, którzy związani byli z jej historią. Zgromadzone informacje dają nam obraz kim dzisiaj jest absolwent liceum, technikum czy gimnazjum „na Chopina”. Gdzie dalej się uczy, studiuje, pracuje i jak żyje. Czy jest zadowolony ze swojej drogi życiowej i jaki wpływ miał na nią wybór naszej placówki jako szkoły średniej.

Zachęcamy do zapoznania się z Losami absolwentów, którzy ukończyli szkołę w 2017 roku.

W październiku 2017 roku uczniowie klas drugich Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie (LO i TZ) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Podczas całodniowego pobytu w stolicy poznali między innymi historię Żydów od wieków zamieszkujących tereny Polski. Umożliwiła im to wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Dzięki zwiedzanej z przewodnikiem stałej wystawie, uczniowie poznali dzieje Żydów od początku osiedlania się ich w Polsce, aż po czasy współczesne.

Czy kiedykolwiek chciałeś być niewidzialny? Albo czytać innym w myślach? Może Twoim największym marzeniem jest umiejętność latania? Czy nie chciałbyś zostać superbohaterem?

Właśnie w tym roku masz taką szansę! Możesz uratować świat, ale czy zdecydujesz się na tak odważny krok?

W lutym i marcu na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Do turnieju zgłosiło się 17 zespołów klasowych – 10 z liceum, 5 z technikum oraz 2 z gimnazjum. Mistrzostwa rozgrywane były systemem „play off”.