Gabriela Guz – uczennica klasy II a z I LO w Lubartowie od lat rozwija swój talent recytatorski. Jej pasji do żywego słowa nie ograniczyła nawet pandemia. Gabrysia po raz kolejny wzięła udział  w zdalnym konkursie recytatorskim i otrzymała WYRÓŻNIENIE. Tym razem był to XX Wojewódzki Konkurs Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego organizowany przez Łukowski Ośrodek Kultury. 

 

W ubiegłym roku Gabrysia otrzymała NAGRODĘ w XXXVIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Józefa Czechowicza i poetów awangardy lubelskiej organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie i Fundację TEAM Teatrikon. Prestiżową nagrodą w tym konkursie był  udział  w ogólnopolskiej edycji, która również odbywała się zdalnie.

 

Talent recytatorski wiąże się  także z umiejętnościami aktorskimi. Gabrysię mogliśmy  oglądać w ubiegłym roku  na naszej szkolnej scenie w spektaklach: „Zagrajmy o…” i „Jeszcze”.  Miejmy nadzieję, że jeszcze przed wakacjami scena ożyje na nowo i pozwoli wykazać się talentem nie tylko Gabrysi, ale wszystkim uzdolnionym uczniom szkoły.

 

Gabrysiu, przyjmij gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów, a przede wszystkim wytrwałości w rozwijaniu pasji!

 

Pamiętajcie, chcieć to móc! Nie usypiajcie swoich talentów, rozwijajcie się i pozwólcie nam cieszyć się Waszymi sukcesami!

Gabrysia_dyplom.jpgGabrysia.jpgGabrysia_dyplom2.jpg