W październiku 2017 roku uczniowie klas drugich Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie (LO i TZ) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Podczas całodniowego pobytu w stolicy poznali między innymi historię Żydów od wieków zamieszkujących tereny Polski. Umożliwiła im to wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Dzięki zwiedzanej z przewodnikiem stałej wystawie, uczniowie poznali dzieje Żydów od początku osiedlania się ich w Polsce, aż po czasy współczesne.

Następnie uczniowie odwiedzili Cmentarz Powązkowski, gdzie mieli okazję na chwilę refleksji nad grobami ludzi zasłużonych dla Polski. Młodzież odwiedziła między innymi groby znanych z literatury patriotów – Rudego, Alka i Zośki, bohaterów powieście „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Zatrzymywała się przy mogiłach artystów, polityków, czy ofiar systemu komunistycznego.

Wieczorem uczniowie niecierpliwie czekali na spektakl pt. „Śluby panieńskie” ze słynnymi polskimi aktorami, takimi jak Jan Englert czy Kamila Baar-Kochańska. Warto było czekać. Spektakl okazał się dowcipny, dynamiczny i rewelacyjnie zagrany. Zdecydowanie polecamy.

IMG_8769.jpgIMG_8770.jpgIMG_8713.jpgIMG_8780.jpgIMG_8681.jpgIMG_8676.jpgIMG_8782.jpgIMG_8700.jpgIMG_8720.jpgIMG_8695.jpgIMG_8739.jpgIMG_8747.jpgIMG_8794.jpgIMG_8679.jpg