Zakończyła się XII edycja polska Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Otrzymaliśmy wgląd w wyniki wstępne. Największe szanse w naszej szkole na zwycięstwo mają trzej uczniowie: Jakub Dyjakiewicz, Bieliński Patryk oraz Jakub Jezior (kolejność przypadkowa). Kto okaże się najlepszy? - rozstrzygnięcie w przeciągu kilku dni, wtedy też poznamy wyniki ostateczne w całej Polsce, listy laureatów oraz uczniów wyróżnionych.

Przypominamy zasady przyznawania punktów uczniom:
– na start każdy uczeń otrzymywał 24 punkty,
– na uczestników czekały 24 zadania podzielone ze względu na poziom trudności na trzy grupy po 8 zadań w każdej,
– za prawidłowe odpowiedzi udzielane na pytania można było otrzymać 3,4 lub 5 punktów w zależności od stopnia trudności,
– skutkiem udzielenia złej odpowiedzi było odjęcie z puli punktów użytkownika określonej liczby punktów: 0,75 (dla zadań za 3 punkty), 1 (dla zadań za 4 punkty) lub 1,25 (dla zadań za 5 punktów),
– Maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 120 punktów, minimalny to 0 punktów.

Poniżej znajdziecie zadania z którymi mierzyli się uczniowie.

Wersja konkursowa

Wersja z odpowiedziami