10 lat po maturze pozdrowienia dla I LO przesłał nasz absolwent, pilot wojskowy który obecnie szkoli się w Stanach Zjednoczonych.

Służy w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Teraz kończy szkolenie jako pilot samolotu F-16. Loty wykonywał również m.in. na PZL-130 Orlik, TS-11 Iskra, T-6A Texan oraz T-38C Talon. Po ukończeniu naszego liceum rozpoczął studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka. Jest absolwentem Defense Language Institute w Lackland Air Force Base, San Antonio Texas. Szkolenie lotnicze odbywał w Vance Air Force Base Oklahoma, następnie 435th Fighter Squadron, Randolph Texas. Obecnie szkoli się w 195th Fighter Squadron, Tucson Arizona. Uczęszczał do I LO w latach 2005 – 2008 do klasy ‘A’ pod wychowawstwem Pani Elizy Garbacz. Zawsze miło wspomina nasze liceum. Pozdrowienia przesłał dla całego Grona Pedagogicznego oraz wszystkich uczniów. W miarę możliwości będziemy starali się zorganizować spotkanie z naszym absolwentem, żeby zapoznać młodzież ze światem lotnictwa, wojskowości oraz służby Ojczyźnie.

ZS2