W dniu 7 listopada uczniowie klasy II b wzięli udział w etapie szkolnym konkursu  "Leśni poskramiacze  żywiołów" organizowanym przez Instytut  Badawczy Leśnictwa. Ma on na celu popularyzowanie wiedzy na temat zagrożeń dotyczących ekosystemów leśnych oraz kształtowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Życzymy powodzenia.

Za nami kolejny rok - trudny, ale też bardzo ważny. Rok, w którym, bardziej niż kiedykolwiek, uczniowie musieli wykazać się odpowiedzialnością za zdobywaną wiedzę. Siedem miesięcy spędzonych przed ekranem komputera możemy dziś śmiało nazwać egzaminem z determinacji, samodyscypliny i współdziałania.

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Były to między innymi „Katarynka” Bolesława Prusa, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego czy „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej. Jak napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda „… Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. (…) Dziś te teksty nie straciły nic ze swojej aktualności”. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Od października 2018 r. uczniowie Technikum Zawodowego Nr 2 dzięki funduszom unijnym uczestniczą w dodatkowych zajęciach specjalistycznych w ramach projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe w Powiecie Lubartowskim”. Jego realizacja potrwa do 2020 roku i ma na celu poprawę jakości i atrakcyjności szkolenia zawodowego oraz dostosowanie go do potrzeb rynku pracy poprzez: wsparcie uczniów w zakresie uzupełniania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji, doposażenie pracowni, wzmocnienie potencjału kadry dydaktycznej oraz zwiększenie współpracy szkół z pracodawcami. Całkowita wartość projektu: 2 875 630,54 zł

7 listopada w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie rozpoczęło się obchodzenie Święta Niepodległości.

Od 23.09.2018r. do 29.09.2018r. przebywali w naszej szkole uczniowie i nauczyciele z Danii, Niemiec i Włoch, z którymi wspólnie pracujemy nad projektem Erasmus+ pt. EUREKA. Dyrekcja szkoły oraz koordynator projektu serdecznie dziękują Uczniom i Rodzicom, którzy gościli w swoich domach uczniów z zagranicy.

… i powitanie nowego sezonu filmowego Dyskusyjny Klub Filmowy „Chopin” zorganizował tzw. „Oglądanie na ścianie”, czyli projekcję w plenerze. Tym razem na murach naszej szkoły wyświetliliśmy kultowy film Danny’ego Boyle’a „Trainspotting”. Dziękujemy za Waszą nocną obecność i zapraszamy na kolejne spotkania DKF-u. Czekajcie na informacje w radiowęźle, na stronie szkoły i na facebooku.

Krótko i rzeczowo, jak na przyszłych prawników przystało… 7 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbył się II etap VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Zakwalifikowały się do niego dwie uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie: Iwona Derecka i Karolina Borowiec z klasy IIIc. Dziewczyny do konkursu przygotowała pani Anna Lipka.

Pamięć o naszych przodkach jest niezwykle ważna, dlatego 5 marca w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.