Krótko i rzeczowo, jak na przyszłych prawników przystało… 7 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbył się II etap VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Zakwalifikowały się do niego dwie uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie: Iwona Derecka i Karolina Borowiec z klasy IIIc. Dziewczyny do konkursu przygotowała pani Anna Lipka.

Pamięć o naszych przodkach jest niezwykle ważna, dlatego 5 marca w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W najbliższy piątek, 12 stycznia, o godzinie 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie z dobrym filmem. Tym razem Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kino gatunkowe. Odwiedzimy rozległe prerie, skaliste wąwozy, spotkamy zapewne kowbojów i Indian, a wszystko po to, aby zbadać, czy western jest nadal gatunkiem wartym naszej uwagi. Na ekranie „Prawdziwe męstwo” Ethana i Joela Coenów. Piątek, 16.30. Zapraszamy.

Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki kończyły tak znane postaci jak dziennikarze sportowi Rafał Patyra i Paweł Wilkowicz, czy wielokrotna mistrzyni świata w taekwon-do Ilona Działa.