7 listopada w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie rozpoczęło się obchodzenie Święta Niepodległości.

Od 23.09.2018r. do 29.09.2018r. przebywali w naszej szkole uczniowie i nauczyciele z Danii, Niemiec i Włoch, z którymi wspólnie pracujemy nad projektem Erasmus+ pt. EUREKA. Dyrekcja szkoły oraz koordynator projektu serdecznie dziękują Uczniom i Rodzicom, którzy gościli w swoich domach uczniów z zagranicy.

… i powitanie nowego sezonu filmowego Dyskusyjny Klub Filmowy „Chopin” zorganizował tzw. „Oglądanie na ścianie”, czyli projekcję w plenerze. Tym razem na murach naszej szkoły wyświetliliśmy kultowy film Danny’ego Boyle’a „Trainspotting”. Dziękujemy za Waszą nocną obecność i zapraszamy na kolejne spotkania DKF-u. Czekajcie na informacje w radiowęźle, na stronie szkoły i na facebooku.

Krótko i rzeczowo, jak na przyszłych prawników przystało… 7 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbył się II etap VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Zakwalifikowały się do niego dwie uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie: Iwona Derecka i Karolina Borowiec z klasy IIIc. Dziewczyny do konkursu przygotowała pani Anna Lipka.

Pamięć o naszych przodkach jest niezwykle ważna, dlatego 5 marca w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W najbliższy piątek, 12 stycznia, o godzinie 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie z dobrym filmem. Tym razem Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kino gatunkowe. Odwiedzimy rozległe prerie, skaliste wąwozy, spotkamy zapewne kowbojów i Indian, a wszystko po to, aby zbadać, czy western jest nadal gatunkiem wartym naszej uwagi. Na ekranie „Prawdziwe męstwo” Ethana i Joela Coenów. Piątek, 16.30. Zapraszamy.

Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki kończyły tak znane postaci jak dziennikarze sportowi Rafał Patyra i Paweł Wilkowicz, czy wielokrotna mistrzyni świata w taekwon-do Ilona Działa.