Sezon zawodów miedzyszkolnych rozpoczęły tradycyjnie indywidualne biegi przełajowe. 29 września w Leszkowicach odbył się XIX Memoriał R. Kalbarczyka. Pogoda nie dopisywała, jednak nie wpłynęło to na nastroje zawodników. Zmagali się oni w 8 kategoriach podzielonych według wieku i płci.

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego 2020 roku przyznała I Liceum Ogólnokształcącemu w Lubartowie status BRĄZOWEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2020 r. za udział w olimpiadach społeczno-prawnych.

Absolwent Zespołu Szkół nr 2, Bartosz Borzęcki, gościł w naszej szkole 6 marca. Kiedyś uczeń klasy matematyczno – fizycznej, dziś architekt i właściciel firmy „Ollie Design”. Spotkanie otworzyła pani wicedyrektor Małgorzata Wolińska.

Nasz gość opowiadał o przygotowaniu na studia na wydziale architektury i rzeczywistości studiowania tego kierunku, który Bartek ukończył na Politechnice Lubelskiej. Podzielił się on swoimi doświadczeniami zawodowymi, zaprezentował ciekawe slajdy zarówno z okresu studiów jak i obecnej pracy zawodowej.

Podobno pieniądze szczęścia nie dają, lecz mogą być motywacją do dalszej pracy. Stypendyści z ZS nr 2 w Lubartowie dobrze o tym wiedzą i co semestr starają się być coraz lepsi. Dowodem ich ciężkiej pracy są przyznane stypendia z rąk pani starosty Ewy Zybały. Podczas uroczystego wręczenia, które miało miejsce 3 marca w Sali Rycerskiej zostało wyróżnionych 12 uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w pierwszym semestrze.

2 marca 2020 roku mieszkańcy Lubartowa mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w obchodach Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych''. Jej organizatorami były dwie placówki: Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie. Tym razem odbyła się ona w Sali widowiskowej ZS nr 2. Nie zabrakło na niej szczególnych gości m.in. Starosty Lubartowskiego Pani Ewy Zybały czy też dyrekcji i delegacji lubartowskich szkół.

Przekonali się o tym uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie- członkowie Szkolnego Koła Teatralnego „Play Ground”, którzy 7 lutego 2020 r. zorganizowali warsztaty plastyczno – teatralne dla podopiecznych Fundacji „Stella” im. Beaty Orłowskiej.

Na ostatnim zebraniu z rodzicami pięknie zaprezentowała się nasza młodzież. Uczniowie pod opieką pani M. Biernackiej-Drabik oraz pana T. Prażmo zaprezentowali małą formę teatralną na temat Naszego Miasta, natomiast chór pod czujnym okiem pani B. Cieślak przypomniał trzy utwory, które wykonywane były podczas grudniowego koncertu charytatywnego. Jak podkreślali po występie rodzice- Wypadło bombowo!

5 lutego 2020r. W Dęblinie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym szkół ponadgimnazjalnych, w których wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców z ZS nr 2 w Lubartowie . W zawodach uczestniczyli najlepsi zawodnicy z czterech sąsiednich powiatów ( ryckiego, puławskiego, opolskiego i lubartowskiego). Turniej przebiegał na bardzo wysokim poziomie.

Pod poniższym linkiem można obejrzeć Koncert Charytatywny, który odbył się w naszej szkole.

Z ostatniej chwili

Aktualności sportowe