7 czerwca 2019r. podczas uroczystej Gali Finałowej w Poznaniu poznaliśmy zwycięzców VI edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.” Uroczystość została poprzedzona koncertem Ambasadora muzycznego VI edycji Olimpiady Solidarności – zespołu AudioFeels

Joanna Ziółkowska, uczennica klasy II d z I LO w Lubartowie, pracująca pod kierunkiem Pani Karoliny Oleksiejuk, została laureatką Turnieju Powiatowego 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w miniony czwartek w Lublinie. Sukces ten daje jednocześnie Asi nominację do Turnieju Wojewódzkiego i szansę stanięcia w szranki z najlepszymi recytatorami naszego województwa. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w kwietniu.

Pierwsze dni wiosny w szkole przy ul. Chopina w Lubartowie upłynęły przy dźwiękach muzyki rosyjskiej. Uczniowie ZS nr 2 powitali wiosnę koncertem pt. „Wiosna! Muzyka! Miłość!”. Młodzi artyści zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar - liryczne utwory Bułata Okudżawy, wiersze Aleksandra Puszkina, jak również współczesne popowe piosenki rosyjskie. Widzowie dowiedzieli się kiedy i jak Rosjanie świętują… Maslenicę, czym dla uczestników koncertu jest miłość, jak melodyjny i piękny jest język rosyjski.

Nauczanie języków obcych od lat należy do najważniejszych aspektów edukacji. Umiejętność sprawnego komunikowania się w wielu językach jest nie tylko koniecznością na konkurencyjnym rynku pracy, ale pozwala też w życiu dorosłym na aktywny udział w życiu społecznym, gospodarczym oraz kulturowym globalnego świata.

Jak co roku, młodzież naszej szkoły zdecydowała się zorganizować różne atrakcje związane z obchodami Światowego Dnia Wody.

Stypendium naukowe otrzymali uczniowie, którzy uzyskali w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 wysoką średnią ocen (min. 5,0) oraz wzorowe zachowanie. Nagrodzeni zostali również sportowcy, którzy otrzymali stypendia za osiągnięcie wysokich wyników sportowych. 7.03.2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie Starosta Lubartowski Ewa Zybała wręczyła stypendia dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Lubartowski.       

Od wtorku, w bibliotece naszej szkoły czynna jest wystawa zdjęć z podróży rowerowej kilkunastu osób należących do Miejskiego Koła Turystyki Rowerowej „Relaks” w Lubartowie.

Zdjęcia prezentują malownicze norweskie krajobrazy: fiordy, zatoki, majestatyczne góry, wioski rybackie, bezludne plaże oraz florę i faunę.

 

We czwartek, 13 grudnia 2018 r. w hali OSiR w Biłgoraju odbyły się zawody Licealiady na szczeblu wojewódzkim. Do Biłgoraja przybyli reprezentanci szkół z Lublina, Chełma, Tomaszowa Lubelskiego, Białej Podlaskiej, Biłgoraja oraz drużyna ZS nr 2 Lubartów.

Podopieczni Łukasza Iwanka zajęli w grupie I miejsce wygrywając z Chełmem 2-1 oraz z Lublinem 1-0. W finale reprezentacja ZS nr 2 pokonała drużynę z Tomaszowa Lubelskiego 3-1 zdobywając tytuł Mistrza Województwa!!!

Dnia 4 grudnia w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyło się wręczenie nagród w plebiscycie ,,Nauczyciel na Medal 2018’’. Dzięki Waszym głosom jedna z nauczycielek ZS nr 2 w Lubartowie- Pani Joanna Góźdź zajęła 1 miejsce w konkursie powiatowym oraz 10 miejsce w województwie! Pani Góźdź otrzymała pamiątkowy medal Marszałka Województwa Lubelskiego.

Sorce serdecznie gratulujemy!

 

Podkategorie

Wycieczki

Z ostatniej chwili

Aktualności sportowe

Konkursy i olimpiady

Ogłoszenia