W dniach 15-18 grudnia sześć klas pierwszych naszego liceum i technikum wzięło udział w konkursie językowym organizowanym przez centrum językowe The Point. Koordynatorem konkursu była pani Anita Chłopaś- nauczycielka języka angielskiego w naszej placówce.

Konkurs polegał na wysłuchaniu z uwagą prelekcji lektora o zaletach uczenia się języków obcych online, a następnie szybkim rozwiązaniu quizu. Uczniowie klas 1t, 1m, 1s, 1b, 1p,1h próbowali swoich sił oraz zręczności przez cały ostatni tydzień. Konkurs przypomniał uczniom jak wielką rolę odgrywają języki obce w codziennym życiu i komunikacji. Ta zaleta znajomości języków obcych pozwala nam na komunikowanie się z osobami z innych krajów. Mamy możliwość poznania ich zwyczajów i kultury, a także historii! Jest to niewątpliwie ekscytujące.

Znajomość języków obcych, a chociażby jednego, to element coraz częściej wymagany przez pracodawców. Dlatego następnym walorem znajomości języków obcych jest większa szansa na zatrudnienie. Warto dodać, że osoby, które znają języki obce, często mają lepsze warunki finansowe i socjalne w firmie, niż pozostali pracownicy.

Języki obce wzmacniają naszą pewność siebie i świadomość swoich możliwości i umiejętności. Jeśli znamy języki obce, stajemy się bardziej otwarci na innych ludzi oraz inne kultury. Stajemy się ludźmi lubianymi i jednocześnie lubiącymi ludzi. Odkrywanie innych daje również możliwość lepszego poznania siebie i przezwyciężania swoich słabości.

Chyba nie ma wśród nas osób, które nie marzą o całkowitej niezależności. Daje nam ją między innymi możliwość swobodnego porozumiewania się w wielu językach. Umacnia ona nasze poczucie wartości, a także pokazuje jak łatwo nam poradzić sobie w każdej życiowej sytuacji.

Kolejnym ważnym atutem nauki języków obcych według specjalistów z centrum „The Point” jest stymulowanie pracy naszego mózgu. Nie ma lepszej gimnastyki dla naszego mózgu niż codzienna porcja nowych słów do zapamiętania. Są doskonałą stymulacją dla mózgu i pobudzają go do działania. Osoby, które porozumiewają się w kilku językach, są bardzo zorganizowane, posiadają doskonałą pamięć i są wielozadaniowe.

Jak widzimy, nauka języków obcych to bardzo wiele zalet. To także inwestycja w siebie, którą warto zrealizować, jeśli jeszcze nie mamy tej umiejętności.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu w naszej szkole, a także na nagrody w postaci gadżetów do nauki zdalnej. Dziękujemy wychowawcom klas pierwszych za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.