Mamy ogromną przyjemność poinformować, że aż 26 uczniów ZS nr 2 w Lubartowie przeszło do kolejnego etapu Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii. Warto przypomnieć, iż Olimpiada Zwolnieni z Teorii to jedyna w Polsce olimpiada, która zachęca młodzież do aktywnego działania na rzecz środowiska lokalnego poprzez realizację różnorodnych projektów społecznych.

Uczniowie przeszli już dwa trudne etapy organizacji i planowania, teraz zaś stają u progu etapu najważniejszego – realizacji. Ponieważ okoliczności nie sprzyjają działaniom zespołowym, tym bardziej należy docenić wytrwałość i determinację uczestników olimpiady.

A oto projekty, które realizuje nasza młodzież oraz członkowie poszczególnych zespołów.

1. Sport to zdrowie i zdrowy styl życia- edukacja dla szkół podstawowych - Wiktoria Pasek, Klaudia Kubik, Mateusz Kawecki, Olimpia Dejko, Filip Matyjaszczyk

2. #bojakniePSZCZOŁYtokto? – Natalia Janczara, Otylia Jesionek, Maryna Przystupa, Nikola Wróblewska, Łucja Kratiuk, Patrycja Sobijanek,

3. Ubrania nie do zaśmiecania! - Olga Szczygieł, Anna Kaczorek, Alicja Warszawska, Gabriela Niedźwiadek, Oliwia Misiura,

4. ekoLogiczne - Julita Bogusz, Natalia Matyjaszczyk, Julia Czerska,

5. Łapka - Karol Kozak, Beata Waśkowicz, Justyna Wójtowicz, Maks Karczmarz,

6. Jak oszczędzać wodę i jedzenie? - Bartek Kucio, Karol Bieniek, Oliwier Woźniak,

Brawa dla uczniów za wytrwałość i chęć zmieniania świata!

Obiecujemy, że już niedługo zaprezentujemy szerzej wszystkie szkolne projekty.