Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione w 1999 r. z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship – IASL).

Początkowo obchodzone było tylko w czwarty poniedziałek października, a od 2008 roku trwa przez cały miesiąc. Tegoroczne obchody święta przebiegały pod hasłem: Książka nas łączy. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Jak co roku, w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy z uczniami i nauczycielami, poprzez aktywny udział w różnorodnych akcjach bibliotecznych. Biblioteka szkolna zorganizowała wernisaż prac uczennic Gimnazjum Sportowego: Katarzyny Białek i Dominiki Zdunek zatytułowany „Bazgrołki 2017”. Przygotowane zostały także dwie wystawy: „Biblioteczne cymelia” - czyli książki wydane od 1822 do 1900 roku oraz „Biblioteczne naj...”, wystawa książek o nietypowym wyglądzie, bardzo dużych lub wyróżniających się w inny sposób. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do biblioteki na artystyczne przeżycia z twórczością naszych uczennic!

SDC12282.JPGSDC12272.JPGMKS-Selgros-Lublin-logo.pngSDC12268.JPGSDC12281.JPGSDC12283.JPGSDC12280.JPGSDC12270.JPG