12 grudnia 2017 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się XVII Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich pod hasłem „Moja Unia Europejska”.

W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali wykładu pt ."Młodzież w obliczu wyzwań współczesnej UE", zostali zapoznani z licznymi programami edukacyjnymi i zasadami kontynuowania nauki w krajach UE.

Znaczną część spotkania wypełniły konkursy i quizy o tematyce europejskiej. Jednym z nich było „Koło Fortuny”. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat państw Unii Europejskiej. W konkursie tym Adrian Matyjaszczyk , uczeń klasy III C, po zaciekłej walce, o wyniku której zadecydował ostatecznie rzut kostką, zajął II miejsce. Następną konkurencją była drużynowa gra planszowa także o tematyce unijnej. I miejsce zajęli w niej Anna Kobyłka, Wojciech Pawluk i Laura Włoch z klasy II C. Na koniec spotkania odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Jak zmieniła się moja okolica po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej”. I miejsce zajął Mateusz Osior z klasy II C. Mateusz zaprezentował 2- minutowy filmik, ukazujący zmiany jakie zaszły w naszym mieście w ciągu 13 lat członkostwa Polski w UE.

Uczniowie wrócili nie tylko z nagrodami i upominkami, lecz również z cenną wiedzą i …w dobrych humorach, gdyż nagrody zawsze cieszą.

IMG_9009.jpgIMG_9025.jpgIMG_8997.jpgIMG_9006.jpgIMG_9013.jpgIMG_8994.jpg