19 grudnia w murach ZS nr 2 w Lubartowie odbył się V Koncert Charytatywny, którego celem była zbiórka środków finansowych na leczenie Bianki Dzięcioł. Bianka jest roczną dziewczynką u której zdiagnozowano Klątwę Ondyny. Jest to choroba genetyczna, potencjalnie śmiertelna, która polega na braku kontroli nad oddychaniem. Prościej mówiąc dziewczynka „zapomina” oddychać. Bianka wymaga stałego podłączenia do respiratora, jak również stałej opieki lekarzy, rodziców i pielęgniarek.

Koncert był okazją do chwili wytchnienia po wytężonej pracy przez minionych kilka miesięcy, ale także poznania utalentowanych wokalnie i muzycznie uczniów naszej szkoły. Społeczność szkoły zgromadziła się dla najznamienitszego ze wszystkich celów – by wesprzeć człowieka w potrzebie.

W poprzednich latach datki z koncertów charytatywnych wspierały Julkę Piskorską i Szymka Pietruszkę. Za każdym razem udawało nam się zebrać ponad 3000 zł, a w tym roku hojność uczniów naszej szkoły pozwoliła zebrać 3500 zł.

Koncert przygotowały pani Oksana Grzeszczak i Alicja Filipowska, natomiast kiermaszem ciast i zbiórką pieniędzy opiekowała się pani Małgorzata Kapica – która jest pomysłodawcą tej wspaniałej inicjatywy charytatywnej w naszej szkole.

Na koncercie wystąpili:

Julia Bednarz

Ewa Brzozowska

Małgorzata Brzozowska

Wiktoria Cieniuch

Jakub Powałka

Artur Sidor

Ola Mazur

Monika Sitarz

Marcin Paprocki

Oliwia Puchacz

Kinga Wójtowicz

Kacper Liżewski

Kamil Żebrowski

Arkadiusz Tomasiak

Weronika Zbiciak z zespołem Piwnica.

Koncert poprowadziły Karolina Borowiec i Natalia Wach.

Gościem specjalnym była pani Marta Migal - Dyrektor Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

2.JPG17.JPG11.JPG5.JPG1.JPG12.JPG20.JPG8.JPG19.JPG14.JPG15.JPG9.JPG13.JPG18.JPG7.JPG16.JPG3.JPG10.JPG4.JPG6.JPG