22 lutego w Sali Rycerskiej w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyło się wręczenie Stypendiów Starosty Lubartowskiego za I semestr roku szkolnego 2017/2018. W tym jednym zdaniu można by było zamknąć cały artykuł. Bo przecież wiadomo, że jeśli w Sali Rycerskiej, to uroczystość miała dość odświętny charakter. Że skoro stypendia, to na pewno tym szczególnie uzdolnionym uczniom. Jednak wyczuć tu można pewien niedosyt, niepodkreślenie tego, co najważniejsze.

Wśród dziewiętnastu stypendystów z całego powiatu znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół nr2 w Lubartowie: Daria Imgrond z klasy Id, Ilona Szymczak i Łukasz Lipski z klasy IIa, Dariusz Sokołowski z klasy IIc, Lidia Greguła z klasy IIIa, Iwona Derecka z klasy IIIc i Paulina Brygoła z klasy IIId. Można powiedzieć, że ta „siódemka wspaniałych” pracowała na ten sukces całe półrocze. Ich średnia osiągnęła minimalny pułap 5.0, a oprócz świetnych ocen wykazali się szczególną aktywnością i dodatkowymi osiągnięciami.

Jako stypendystka wiem, że każde takie wyróżnienie to ogromna motywacja, by nie ustawać w realizacji swoich celów, by niestrudzenie piąć się do przodu i nigdy się nie poddawać- co wyraziłam, jako jedna z wyróżnionych, w słowach podziękowania skierowanych do gospodarza uroczystości, Starosty Lubartowskiego Pana Fryderyka Puły. Szkoła stawia przed nami różne wyzwania. Nie zawsze zdolnemu uczniowi jest łatwo. Czasami to właśnie te zdolności sprawiają najwięcej problemów. Wymaga się od nas coraz więcej, bo powtarzając za Isaac’iem Newton’em „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.”

Ogromne gratulacje należą się wszystkim wyróżnionym. Sam tytuł stypendysty wydaje się być czymś szczególnym, brzmiącym nad wyraz dumnie. To nie tylko nagroda, ale też zobowiązanie do dalszej pracy, by nigdy nie spocząć na laurach.

W tym miejscu zostaje podziękować dyrekcji szkoły i wszystkim nauczycielom za ich ogromną cierpliwość, za każde słowo, które motywuje, gdy coraz ciężej jest iść do przodu. Bez was nie osiągnęlibyśmy tak wiele!

DSCF3450.JPGDSCF3440.JPGDSCF3455.JPGDSCF3445.JPGDSCF3453.JPGDSCF3456.JPGDSCF3433.JPGDSCF3434.JPGDSCF3443.JPGDSCF3438.JPGDSCF3441.JPG