Po raz kolejny Szkolny Klub Wolontariusza ZS nr 2 w Lubartowie udowodnił, że warto pomagać, że wystarczy kilka chwil, by zmienić otaczającą nas rzeczywistość.

8 kwietnia wolontariusze wyszli na ulice. Rozdawali piękne żonkile i zbierali datki dla Hospicjum św. Anny w Lubartowie. Była to dość prosta aktywność, a jednak bardzo potrzebna.

Z serca dziękujemy wszystkim, którzy w działalność w Hospicjum angażują się na co dzień. Mamy świadomość tego, że nie jest to łatwa sprawa, a jednak piękna i ogromnie ważna. Dziękujemy za możliwość stania się drobną cegiełką, która również buduje, w pewnym sensie podtrzymuje, całą ideę pomocy tym, którzy czasami nie mają obok siebie nikogo bliskiego, których przytłacza bezbarwna codzienność.

A na koniec warto przytoczyć słowa św. Jana Pawła II: „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela…”

PN2.jpgPN4.jpgPN.jpgPN5.jpgPN3.jpgPN1.jpg