W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Lublinie, odbył się finał akcji o nazwie LUBELSKA #KOMÓRKOMANIA.

Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie otrzymał zaszczytny tytuł „Lubelskiej szkoły z życiem”. Nie udałoby się to bez aktywnej pomocy wolontariuszek z I Liceum Ogólnokształcącego – Weroniki Barszcz, Katarzyny Karpińskiej, Katarzyny Mazur, Jagody Ziemskiej, Alicji Kudło i Emilii Kaczor z klasy III F oraz opiekuna Pani Edyty Lewtak, która otrzymała dyplom dla „Pedagoga z życiem”.

Gala, która odbyła się w Lublinie była podziękowaniem za aktywną pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizację akcji „#KOMÓRKOMANIA”, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Akcja odbyła się w październiku 2017 roku.

Gratulujemy i dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu i zorganizowaniu akcji na terenie szkoły.