Raz w roku, 22 kwietnia obchodzimy na świecie Dzień Ziemi. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla swojej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. W tym dniu promuje się działania na rzecz walki z zagrożeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie na temat, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie globu odpadami zrobionymi z plastiku. Dlatego hasło kampanii brzmiało „End Plastic Pollution”.

Tej szczytnej idei pokłoniła się społeczność naszej szkoły poprzez apel przedstawiony przez uczennice z klas drugich z rozszerzoną geografią. Dziewczęta w interesujący sposób zaprezentowały właściwe i niewłaściwe postawy ludzi wobec środowiska przyrodniczego naszej matki Ziemi.

Młodzież z różnych klas obejrzała fragmenty filmików o edukacyjnej treści. Ekologiczny charakter imprezy podkreśliły muzyczne występy uczennic. Apelowi towarzyszył także konkurs na najlepszy plakat o treści „Dnia Ziemi” oraz prezentacja wyników ankiety na temat świadomości ekologicznej przeprowadzonej wśród młodzieży. Najciekawsze prace plastyczne zostały nagrodzone brawami i drobnymi nagrody, sponsorem których było Nadleśnictwo Lubartów.

Apel w ZS nr 2 na pewno skłonił wszystkich uczestników spotkania do głębokiej refleksji, iż złe działania przeciwko naturalnemu środowisku, to nic innego, jak działania przeciwko samemu sobie, a nie tylko wbrew naszej planecie Ziemi. Dlatego wszyscy bierzmy odpowiedzialność za zanieczyszczenie globu wszelkimi tworzywami sztucznymi nie tylko 22 kwietnia każdego roku. Należy to robić codziennie m.in. poprzez wykorzystanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, rezygnowanie lub ograniczenie używania plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.

IMG_3306.JPGIMG_3274.JPGIMG_3150.JPGIMG_3234.JPG20180425_152801.jpg20180425_153016.jpg20180425_152841.jpg20180425_152746.jpgIMG_3219.JPGIMG_3245.JPG