Starosta Lubartowski i Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na Powiatową Biesiadę Samorządową "Niedziela u Sanguszków". Impreza odbędzie się 10 czerwca 2018 r. na dziedzińcu pałacu Sanguszków w Lubartowie.

Podczas imprezy o charakterze festynu rodzinnego zaprezentują swój dorobek placówki prowadzone przez Powiat Lubartowski i organizacje pozarządowe: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, Zespół Szkół w Kocku, Bursa Szkolna w Lubartowie, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Lubartowie, Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku, Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim, Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Libra” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie. Na scenie wystąpią przede wszystkim wychowankowie i absolwenci PMDK oraz goście z powiatowych placówek.

Tradycyjnie już swój czas na scenie będzie miała Męska Grupa Wokalna Chór-townia oraz akordeonista Karol Kozak z zespołem– absolwent pracowni muzycznej PMDK, Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, student Instytutu Muzyki UMCS. Wielbiciele młodego rocka na pewno będą zainteresowani występem zespołu Piwnica z ZS nr 2 w Lubartowie oraz koncertem zespołu B6 z Lublina, na którym podziwiać będzie można umiejętności studentów kierunku jazz i muzyka estradowa na UMCS, w tym - absolwenta pracowni muzycznej PMDK w Lubartowie – Arka Borzęckiego.

Podczas imprezy odbędą się targi promocyjne  placówek i instytucji powiatowych i jarmark rękodzieła artystycznego. Organizatorzy przygotowują także strefę zabaw i atrakcji dla dzieci: akcje plastyczne, kawiarenka pod chmurką, dmuchańce, zabawy sprawnościowe i inne.

„Niedziela u Sanguszków” rozpocznie się o godz. 16.00 koncertem PMDK „Dumni z Polski”. Pod tym samym hasłem od 16.00 trwał będzie konkurs na plakat wykonany podczas imprezy. Koncert i konkurs zrealizowany zostanie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”, zorganizowanej z okazji rocznicy stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.