W czwartek, 6 września, w naszej szkole odbył się Dzień Integracji Klas Pierwszych.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 8:00 zbiórką na boisku szkolnym. Po sprawdzeniu listy obecności i uformowaniu grup klasowych pieszo wyruszyliśmy w drogę. Miejscem docelowym naszego marszu była Kozłówka. Podczas dwugodzinnego marszu można było bliżej się poznać i porozmawiać z osobami z klasy. Po drodze mogliśmy podziwiać piękno przyrody i doceniać uroki naszej okolicy.

Pogoda tego dnia była nieco kapryśna. Kilka razy zmoczył nas deszcz, ale i wysuszył wiatr. Nieśmiało zza chmur czasem wyglądało do nas słońce.

    

Na miejsce dotarliśmy około godziny 10:00. Tam czekało na nas wiele miłych niespodzianek, przygotowanych przez naszych starszych kolegów i koleżanki. Pierwszą z nich była gra terenowa, w której uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze. Każda klasa musiała podzielić się na 5 - 6 osobowe grupy. Każda grupa otrzymała mapę parku, w którym się znajdowaliśmy, a był to park przylegający do Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Jak powszechnie wiadomo, park ten jest niezwykle urokliwy i skrywa mnóstwo ciekawych zakątków. Z tego powodu gra, w której braliśmy udział, stała się jeszcze bardziej atrakcyjna i interesująca. W różnych miejscach wokół muzeum były ukryte zadania, które musieliśmy rozwiązać, a następnie odgadnięte hasła zapisać.

   

 Po grze terenowej uczniowie klas drugich przygotowali indywidualne zabawy dla poszczególnych klas, które pomogły nam się lepiej poznać i zintegrować wewnątrz zespołu klasowego.

     

Po pewnym czasie, kiedy już niemal każdy z nas czuł się zmęczony i wyczerpany, przyszedł czas na posiłek. Były kiełbaski z ogniska i grochówka.

Posileni i lekko rozleniwieni myśleliśmy, że to już koniec wszystkich atrakcji. A tu kolejna niespodzianka! Najlepsze  dopiero przed nami. Rozpoczęto nowe konkurencje i zabawy, które miały na celu integrować  uczniów już miedzy klasami. Gry były przeróżne: od rozmów między wylosowanymi osobami, po przekazywanie sobie wałka szyją czy tańczenia belgijki.

   

Niestety, ,,wszystko, co dobre, szybko się kończy’’. Również ten wspaniały, bogaty w różne atrakcje czas, szybko dobiegł końca. Uśmiechnięci i zadowoleni wracaliśmy do Lubartowa .

 

 Dzień integracji się zakończył, ale rozpoczęła się dla nas - uczniów klas pierwszych - nasza nowa wspólna przygoda – nauka w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie.

img_1105.jpgimg_1034.jpgimg_1127.jpgimg_1059.jpgimg_1052.jpgimg_1122.jpgimg_1125.jpgimg_1124.jpgimg_1056.jpgimg_1071.jpgimg_1112.jpgimg_1084.jpgimg_1031.jpgimg_1087.jpgimg_1064.jpgimg_1133.jpgimg_1103.jpgimg_1138.jpgimg_1041.jpgimg_1086.jpg