26 marca w Biłgoraju odbyły się Finały Wojewódzkie w Drużynowym Tenisie Stołowym w ramach Licealiady. Do zawodów przystąpiło 12 szkół wyłonionych w eliminacjach powiatowych i rejonowych z całego województwa. Zawody przebiegały na bardzo wysokim poziomie. Po wyrównanych meczach podopieczni p. Beaty Sajdy, Maksymilian Karczmarz i Wiktor Kozioł, zajęli bardzo wysokie II miejsce. Gratulujemy i życzymy wysokiego wyniku na Mistrzostwach Polski.

18 marca uczniowie klas III D i I G z I LO w Lubartowie wybrali do Lubartowskiego Ośrodka Kultury na multimedialny spektakl Iskry Niepodległej. Odbywał się on w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii zaprezentowano młodzieży postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Nie zabrakło postaci wybitnych dla naszej Ojczyzny, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Ich działalność dotyczyła wielu dziedzin, jak technika, medycyna, nauka, praca społeczna, kultura, eksploracja świata i kosmosu czy sport. Wystawa zrobiła wielkie wrażenie na uczniach i pokazała, że historii można się uczyć nie tylko ze szkolnej ławki. Wyjście zorganizowali mgr Artur Staszek i mgr Kamil Kozioł.

Dnia 18 marca w ZS nr 2 w Lubartowie odbył się charytatywny kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz klasę 2T i 2P. Dzięki hojności młodzieży, nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi zebraliśmy 3653,50 zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację taty naszych kolegów z klasy 2T oraz 2P. Tak liczna frekwencja i uzbierane środki świadczą o tym, że uczniowie z „Chopina” rwą się do pomocy i tego typu przedsięwzięcia są potrzebne w każdej szkole. Dziękujemy sorce Edycie Lewtak, Sylwii Gaweł, Beacie Cieślak, Samorządowi Uczniowskiemu i wszystkim zaangażowanym w organizację kiermaszu! Przede wszystkim uczniom klasy 2T i 2P

Zainteresowanych zapraszamy do zbiórki publicznej pod niżej podanym linkiem:

Zespół projektu "Młodzi Ratują" (Zuzanna Demucha, Maja Grądek, Tomasz Topyła, Michał Topyła i Michał Zdunek) który realizują w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przeprowadzili spotkania dla uczniów naszej szkoły, na których wyjaśnili podstawowe pojęcia związane z pierwszą pomocą oraz pokazali jak wykonać RKO i jak użyć AED.

Po części pokazowej uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i przećwiczyć wykonywanie RKO na profesjonalnych fantomach.

Pomysł na projekt wziął się stąd, że chcemy edukować ludzi w zakresie pierwszej pomocy. Wiemy jak bardzo taka edukacja jest ważna, ponieważ wiele osób nadal nie jest pewnych tego, jak pierwsza pomoc wykonać. Boją się oni do niej przystąpić, co wynika również z braku wiedzy na ten temat - mówi zespół projektu.

Z przyjemnością informujemy, że Julia Gontarz- uczennica klasy 3d otrzymała nagrodę za udział w Wojewódzkim Konkursie Poezji Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Brawo Julka!

Uważasz, że nasza szkoła to fantastyczne miejsce? A może po prostu jest ona miejscem, gdzie możesz poznać ciekawych ludzi? Niezależnie od powodów, zachęcamy do zagłosowania na I Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum Zawodowe nr 2 w plebiscycie Szkoła Roku 2024 przygotowanym przez portal waszaedukacja.pl. Wystarczy wejść w podany link i zagłosować!

Pokażmy, jak „Chopin” jest dla nas ważny!

29 lutego 2024 roku w ZS nr 2 w Lubartowie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce 3x3 Dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. W turnieju przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę i podniesienie swoich umiejętności. Otwarcia turnieju oraz uroczystego podsumowania i wręczenia nagród dokonał dyrektor szkoły p. Zbigniew Sajda. Już niedługo dziewczęta będą rywalizować w Mistrzostwach Powiatu. Życzymy wielu zwycięstw i awansu do zawodów rejonowych. Organizatorem turnieju była p. Beata Sajda- nauczyciel w.f.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce: Podleśna Oliwia III M, Marciniak Natalia IV H, Kusyk Aleksandra I L.

II miejsce: Meksuła Martyna IV G, Romanek Oliwia IV G, Mieśnik Diana II P.

III miejsce: Mierzwińska Alicja II B, Góźdź Antonina III B, Wróblewska Kaja II B.

Noc z 23 na 24 lutego była w szkole przy ul. Chopina Walentynkową Nocą Filmową. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć miłosnego klasyku, jakim jest "Dirty Dancing". Jednak poza wątkami miłosnymi postawiliśmy również na dramat z elementami dylematu moralnego oraz trzymający w napięciu film akcji. W czasie tej nocy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski znalazł się też czas na gry, zarówno te bardziej tradycyjne - planszówki, jak i te bardziej nowoczesne - na konsoli. Spędzenie całej nocy w szkole to niepowtarzalna atmosfera i przeżycia, które bez wątpienia zbliżają do siebie uczniów!

Walentynkowa akcja oddawania krwi przez Naszych uczniów