I Mistrzostwa Lubartowa Dzieci i Młodzieży w Badmintonie

Mistrzostwa Lubartowa szkół w tej jakże widowiskowej dyscyplinie sportu odbyły się 23.04.2018r. w hali przy ul. Chopina w Lubartowie w ramach szerszej akcji pt. Święto Badmintona. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców.

Organizatorem turnieju był UKS TOP, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie. Do zawodów zgłosiło się 33 dziewcząt i chłopców, reprezentujących szkoły podstawowe (w tym klasy gimnazjalne) oraz szkoły ponadpodstawowe z terenu Lubartowa i okolic. Niektóre kategorie były bardzo mocno obsadzone. Rywalizowali w nich niejednokrotnie uczestnicy ubiegłorocznych Mistrzostw Województwa, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. W kilku przypadkach o zwycięstwie decydowały małe punkty zdobyte w poszczególnych spotkaniach.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych, klasy I-VI najlepsza okazała się Oliwia Podleśna (SP 4 Lubartów), druga była Agata Chudek (NSP „Skrzydła” Lublin), a na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Budzyńska (SP 4). W tej samej grupie wiekowej wśród chłopców zwyciężył Aleksander Pęksa, drugi był Bartosz Pomorski, a trzeci Karol Zybała- wszyscy SP 4 Lubartów.

W kategorii klas VII SP oraz II i III klas gimnazjalnych wśród dziewcząt najlepsza okazała się Roksana Rabczon, druga była Amelia Małyska, a trzecia Wiktoria Pikul (wszystkie Gimnazjum Sportowe Lubartów). W bardzo mocno obsadzonej grupie chłopców zwyciężył Filip Wójtowicz (NSP Lublin), drugi by Jakub Mitaszka (Gimn. Sport.), a trzeci Mateusz Sowisz (również Gimn. Sport.).

Wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna ponownie okazała się Daria Imgrond (I LO Lubartów),  na miejscu drugim uplasowała się Patrycja Misiak ( I LO), a na trzecim Lidia Wójcik ( II LO Lubartów). Daria jest również Mistrzynią Lubartowa w kategorii Open. Tytuł tez wywalczyła w sobotnim turnieju w hali ZS 2 w Lubartowie. Najsilniej obsadzona była na pewno kategoria chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Po wielu wyrównanych spotkaniach i niespodziewanych zwrotach akcji bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Drzewiecki (I LO), który w pokonanym polu zostawił Michała Skrobowskiego (II LO)- miejsce II i Bartosza Kosiora (RCEZ), który zajął III miejsce w turnieju.

Łącznie, na 7 przygotowanych kortach, rozegrano 57 spotkań! Zwycięzcy we wszystkich sześciu kategoriach zostali nagrodzeni pucharami i drobnymi nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Turniej został zorganizowany z funduszy przekazanych przez Miasto Lubartów. Sędzią głównym turnieju była pani Beata Sajda, sędziami boiskowymi uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie, a bezpośrednim organizatorem turnieju był pan Zbigniew Sajda- prezes UKS TOP. Organizatorzy serdecznie dziękują sympatykom badmintona oraz młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.

Drugi (po sobotnim) turniej rozegrany w ostatnich dniach w ramach Święta Badmintona- tym razem dla młodzieży szkolnej- trafia w „setkę” jeśli chodzi o zainteresowania  dzieci i młodzieży. W kończącym się roku szkolnym drużyny reprezentujące Lubartów kilkukrotnie odnosiły sukcesy w zawodach szczebla wojewódzkiego. Już za niecałe dwa miesiące czekają nas kolejne emocje związane z tym pięknym sportem. W połowie czerwca hala przy ul. Chopina będzie gościć badmintonistów z terenu całego powiatu, którzy będą walczyć o pierwsze tytuły Mistrzów Powiatu dzieci, młodzieży i dorosłych w ośmiu kategoriach. Zapraszamy kibiców. Wstęp wolny.

Z. Sajda

Mistrzowie poszczególnych kategorii z pucharami.