W dniach 13-15 czerwca 2018r. w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady.

W zawodach startowały najlepsze szkolne drużyny w kraju z 16 województw. Prawo startu w Mistrzostwach Polski drużyna z ZS nr 2 w Lubartowie, w składzie Mateusz Baranowski i Łukasz Drzewiecki, zapewniła sobie zajmując  I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego.  W trakcie zawodów drużyna z Lubartowa pokazała się z bardzo dobrej strony. W meczach grupowych podopieczni pani Beaty Sajdy pokonali kolejno: ZS 1 z Działdowa (3:0), ZSE-U z Żychlinowa (3:0), ZSE z Włocławka (3:0) i doznali jednej porażki z III LO z Zielonej Góry (1:3), która ostatecznie zajęła III miejsce w Polsce. Wyniki te pozwoliły na awans do czołowej ósemki turnieju. W meczu ćwierćfinałowym chłopcy spotkali się SMS LO w Ostródzie i po bardzo zaciętej walce przegrali awans o wejście do finałowej czwórki stosunkiem 1:3, jak się później okazało z wicemistrzem Polski. W grach o miejsca 5-8 zawodnicy pokonali kolejno ZS nr 1 z Goleniowa (3:0) i  ZSŁ z Krakowa (3:0) zajmując bardzo wysokie V miejsce w Polsce. Mistrzem Polski została drużyna  VII LO z Zielonej Góry, której zawodnicy  co dzień grają w Superlidze.

Należy zaznaczyć, że na co dzień  Mateusz i Łukasz trenują w swoich macierzystych klubach: UKS Wola Osowińska i Lewart Lubartów. Wielkie gratulacje należą się przede wszystkim zawodnikom i opiekunowi, ale również trenerom klubowym i dyrekcji ZS nr 2 z ul. Chopina w Lubartowie za umożliwienie wyjazdu, a nauczycielom uczącym za wspieranie chłopaków, dzięki czemu mogą łączyć swoją pasję z nauką wznosząc się na poziom mistrzowski.

DSC_0083.JPGDSC_0137.JPGDSC_0041.JPGDSC_0021.JPGDSC_0096.JPGDSC_0037.JPGDSC_0125.JPGDSC_0129.JPGDSC_0016.JPGDSC_0033.JPGDSC_0018.JPGDSC_0027.JPGDSC_0094.JPGDSC_0063.JPGDSC_0093.JPGDSC_0077.JPGDSC_0051.JPGDSC_0142.JPGDSC_0025.JPGDSC_0091.JPG