W zawodach 27 września 2018 roku, zorganizowanych przez PSZS w Lubartowie, Szkołę Podstawową im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach i LKS Flis w Leszkowicach, wystartowały 43 reprezentacje dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Lubartowskiego, łącznie - 328 zawodników.

Zawody otworzył Wójt Gminy Ostrówek, pan Tomasz Piecak.

Każda startująca w zawodach szkoła otrzymała dyplom, a trzy najlepsze  w każdej kategorii - puchary.  Nagrody – dyplomy i puchary - ufundowane ze środków Starostwa Powiatowego w Lubartowie, wręczał pan Krzysztof Dec – przewodniczący PSZS Lubartów.

Awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 8 października  w Leszkowicach, uzyskały po dwa najlepsze zespoły w każdej kategorii.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili: Zbigniew Wierzbicki - koordynator, Leszek Łotys, Tomasz Mitura, Aneta Pęksa – sędziowie; Małgorzata Wierzbicka, Weronika Włoch – biuro zawodów.

Zawody przebiegały przy wietrznej pogodzie na trasach przełajowych przygotowanych przy szkole podstawowej.

Wyniki zawodów:

IGRZYSKA DZIECI-dziewczęta/2006 i młodsze

I miejsce - ZS Firlej - op. Aneta Węgrzyn

II miejsce - SP nr 3 Lubartów - op. Andrzej Pawłowski

III miejsce - ZS Kamionka - op. Monika Obroślak

IV miejsce - SP nr 1 Lubartów - op. Bartłomiej Kowalczyk

V miejsce - SP Skrobów - op. Robert Romanek

VI miejsce - SP Ostrówek - op. Wojciech Borek

VII miejsce - SP nr 4 Lubartów - op. Dariusz Podleśny

VIII miejsce - SP Brzostówka - op. Aneta Pęksa

IX  miejsce  - SP Leszkowice -  op. Zbigniew Wierzbicki

X miejsce - ZS Uścimów St. - op. Jolanta Kiełbowicz

XI miejsce - SP Łucka - op. Katarzyna Dawidek

 

IGRZYSKA DZIECI-chłopcy/2006 i młodsi

 

I miejsce - SP SP nr 1 Lubartów - op. Jerzy Walczak

II  miejsce - SP nr 3 Lubartów - op. Michał Pacek

III miejsce - ZS Firlej - op. Sylwester Włoch

IV miejsce - ZS Kamionka -  op. Eliza Wiącek

V miejsce - SP Ostrówek - op. Tomasz Mitura

VI miejsce - SP nr 4 Lubartów - op. Dariusz Podleśny  

                                                        

VII miejsce - SP Wola Sernicka - op. Mateusz Lejkowski

VIII miejsce - SP Leszkowice - op. Zbigniew Wierzbicki

IX miejsce - SP Łucka - op. Beata Piszcz

X miejsce - SP Serniki - op. Leszek Łotys

XI miejsce - SP Skrobów - op. Robert Romanek

XII miejsce - SP Brzostówka - op. Aneta Pęksa

XIII miejsce-SP Uścimów St.- op. Jolanta Kiełbowicz

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ-dziewczęta/2003-2005/

 

I miejsce - ZS Firlej - op. Dariusz Trojak

II  miejsce - G Sportowe Lubartów -  op. Joanna Góźdź

III miejsce - ZS Kamionka - op. Mnika Obroślak

IV miejsce - SP Ostrówek - op. Wojciech Borek

V miejsce - SP nr 3 Lubartów - op. Katarzyna Stasiak

VI miejsce - SP Leszkowice - op. Zbigniew Wierzbicki

VII miejsce - G Ostrówek - op. Tomasz Mitura

VIII miejsce - SP Brzostówka - op. Aneta Pęksa

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ-chłopcy/2003-2005/

 

I miejsce - SP nr 3 Lubartów - op. Arkadiusz Smolarz

II miejsce - G Ostrówek - op. Tomasz Mitura

III miejsce - SP nr 1 Lubartów - op. Albert Malesa

IV miejsce - ZS Kamionka - op. Eliza Wiącek

V miejsce - ZS Firlej - op. Sylwester Włoch

VI miejsce - G Skrobów - op. Henryk Libich

VII miejsce - SP Stary Uścimów - op. Krzysztof Seroczyński

VIII miejsce - SP Brzostówka - op. Aneta Pęksa

 

LICEALIADA-dziewczęta

 

I miejsce- ZS nr 2 Lubartów - op. Joanna Góźdź

 

LICEALIADA-chłopcy

 

I miejsce - ZS nr 2 Lubartów - op. Marek Kitliński

II miejsce - RCEZ Lubartów - op. Włodzimierz Żurek

oraz

Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018.

               

W czwartek, 27 września 2018 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach miała miejsce uroczystość, podczas której nagrodzono najbardziej usportowione szkoły z terenu powiatu lubartowskiego. Podsumowanie za rok szkolny 2017/2018, któremu tradycyjnie towarzyszyły Biegi Przełajowe, odbyło się  przy wspaniałej jesiennej pogodzie- idealnej do zorganizowania masowej imprezy lekkoatletycznej. Na wstępie zebraną młodzież, nauczycieli wychowania fizycznego, dyrektorów szkół oraz zaproszonych gości powitał Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie, pan Krzysztof Dec. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Ostrówek, pan Tomasz Piecak, który przywitał uczestników zawodów.

               

Następnie przyszedł czas na dyplomy i puchary dla najlepszych szkół w powiecie, które były klasyfikowane w trzech kategoriach: Igrzyska (szkoły podstawowe), Gimnazjada i Licealiada. Tę część uroczystości poprowadził sekretarz PSZS w Lubartowie, pan Zbigniew Sajda. W klasyfikacji szkół nagrodzono pierwszych dziesięć szkół w każdej kategorii, a wręczenia trofeów młodym sportowcom dokonali Wójt Gminy Ostrówek, pan Tomasz Piecak oraz przewodniczący PSZS, pan Krzysztof Dec.

Najlepszymi szkołami w klasyfikacji sportowej za rok szkolny 2017/2018 zostały:

IGRZYSKA DZIECI:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, Gimnazjum Sportowe w Lubartowie, Gimnazjum w im. Adama Mickiewicza Woli Sernickiej.

LICEALIADA:

Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie.                

Na zakończenie uroczystości władze PSZS w Lubartowie jeszcze raz podkreśliły wielkie zaangażowanie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów włożone w uzyskanie przez szkoły znaczących wyników sportowych, ale także przychylność dyrekcji szkół i wkład finansowy samorządów lokalnych, dzięki którym możliwy jest tak prężny rozwój sportu szkolnego w naszym powiecie. Następnie odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.

W załączeniu wyniki klasyfikacji szkół za rok szkolny 2017/2018.

DSC_0207.JPGDSC_0192.JPGDSC_0218.JPGDSC_0220.JPGDSC_0204.JPGDSC_0016.JPGDSC_0031.JPGDSC_0036.JPGDSC_0205.JPGDSC_0047.JPGDSC_0041.JPGDSC_0211.JPGDSC_0027.JPGDSC_0005.JPGDSC_0197.JPGDSC_0039.JPGDSC_0013.JPGDSC_0006.JPGDSC_0038.JPGDSC_0033.JPGDSC_0034.JPGDSC_0203.JPGDSC_0189.JPGDSC_0019.JPGDSC_0193.JPGDSC_0022.JPGDSC_0202.JPGDSC_0198.JPGDSC_0029.JPGDSC_0216.JPGDSC_0209.JPGDSC_0213.JPGDSC_0017.JPGDSC_0008.JPGDSC_0201.JPGDSC_0215.JPGDSC_0219.JPGDSC_0191.JPGDSC_0057.JPGDSC_0024.JPG