W zawodach 27 września 2018 roku, zorganizowanych przez PSZS w Lubartowie, Szkołę Podstawową im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach i LKS Flis w Leszkowicach, wystartowały 43 reprezentacje dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Lubartowskiego, łącznie - 328 zawodników.

Zawody otworzył Wójt Gminy Ostrówek, pan Tomasz Piecak.

Każda startująca w zawodach szkoła otrzymała dyplom, a trzy najlepsze  w każdej kategorii - puchary.  Nagrody – dyplomy i puchary - ufundowane ze środków Starostwa Powiatowego w Lubartowie, wręczał pan Krzysztof Dec – przewodniczący PSZS Lubartów.

Awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 8 października  w Leszkowicach, uzyskały po dwa najlepsze zespoły w każdej kategorii.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili: Zbigniew Wierzbicki - koordynator, Leszek Łotys, Tomasz Mitura, Aneta Pęksa – sędziowie; Małgorzata Wierzbicka, Weronika Włoch – biuro zawodów.

Zawody przebiegały przy wietrznej pogodzie na trasach przełajowych przygotowanych przy szkole podstawowej.

Wyniki zawodów:

I miejsce - ZS nr 2 Lubartów - op. Marek Kitliński

II miejsce - RCEZ Lubartów - op. Włodzimierz Żurek

oraz

Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018.

W czwartek, 27 września 2018 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach miała miejsce uroczystość, podczas której nagrodzono najbardziej usportowione szkoły z terenu powiatu lubartowskiego. Podsumowanie za rok szkolny 2017/2018, któremu tradycyjnie towarzyszyły Biegi Przełajowe, odbyło się  przy wspaniałej jesiennej pogodzie- idealnej do zorganizowania masowej imprezy lekkoatletycznej. Na wstępie zebraną młodzież, nauczycieli wychowania fizycznego, dyrektorów szkół oraz zaproszonych gości powitał Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie, pan Krzysztof Dec. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Ostrówek, pan Tomasz Piecak, który przywitał uczestników zawodów.

Następnie przyszedł czas na dyplomy i puchary dla najlepszych szkół w powiecie, które były klasyfikowane w trzech kategoriach: Igrzyska (szkoły podstawowe), Gimnazjada i Licealiada. Tę część uroczystości poprowadził sekretarz PSZS w Lubartowie, pan Zbigniew Sajda. W klasyfikacji szkół nagrodzono pierwszych dziesięć szkół w każdej kategorii, a wręczenia trofeów młodym sportowcom dokonali Wójt Gminy Ostrówek, pan Tomasz Piecak oraz przewodniczący PSZS, pan Krzysztof Dec.

Najlepszymi szkołami w klasyfikacji sportowej za rok szkolny 2017/2018 zostały:

IGRZYSKA DZIECI:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, Gimnazjum Sportowe w Lubartowie, Gimnazjum w im. Adama Mickiewicza Woli Sernickiej.

LICEALIADA:

Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie.

Na zakończenie uroczystości władze PSZS w Lubartowie jeszcze raz podkreśliły wielkie zaangażowanie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów włożone w uzyskanie przez szkoły znaczących wyników sportowych, ale także przychylność dyrekcji szkół i wkład finansowy samorządów lokalnych, dzięki którym możliwy jest tak prężny rozwój sportu szkolnego w naszym powiecie. Następnie odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.

W załączeniu wyniki klasyfikacji szkół za rok szkolny 2017/2018.