Z dumą pragniemy podzielić się z naszą lokalną społecznością kolejną dobrą wiadomością sportową z ul. Chopina. 25 marca podczas zawodów rozrywanych w Rykach drużyna koszykówki dziewcząt Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie odniosła spektakularne zwycięstwo. Po zaciętych spotkaniach koszykarki z „Chopina”  zdobyła tytuł Mistrzyń Rejonu i uzyskała awans do zawodów wojewódzkich. Walka podczas meczów była niezwykle trudna, ale nasze zawodniczki nie poddały się do samego końca, co sprawiło, że ich triumf smakuje jeszcze lepiej. Zawody były prawdziwą próbą umiejętności i wytrwałości. Dziewczęta mierzyły się z niezwykle silnymi rywalkami z Puław i Ryk. Każdy mecz był pełen dynamicznych momentów, a atmosfera na boisku była niesamowicie emocjonująca. Jednak licealistki z Lubartowa pokazały prawdziwego ducha walki i determinację, niezależnie od tego, jak trudne były okoliczności.

Dzięki temu zwycięstwu nasza szkoła kilka dni po świętach może wykazać się na zawodach wojewódzkich w Białej Podlaskiej. Serdecznie gratulujemy!

Podopieczne pani Beaty Sajdy zagrały w następującym składzie:

Alicja Mierzwińska, Milena Mierzwińska, Oliwia Podleśna, Oliwia Romanek, Natalia Marciniak, Martyna Meksuła, Oliwia Romanek, Alicja Biała, Lena Osior, Lena Wardak, Aleksandra Kusyk, Wiktoria Góźdź, Diana Mieśnik. Fotograf: Aleksandra Warowna.

19 marca 2024 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie odbył się powiatowy etap Licealiady w koszykówce dziewcząt i chłopców. W finałowej rywalizacji chłopców ZS nr 2 w Lubartowie pokonało II LO w Lubartowie 64:41. Natomiast w kategorii dziewcząt mecz o I miejsce w turnieju zakończył się zwycięstwem koszykarek z ZS nr 2 w Lubartowie, które po bardzo zaciętej walce pokonały drużynę z II LO w Lubartowie 31:8.

Zwycięskie drużyny przystąpiły do rywalizacji w składach:

Dziewczyny- pod okiem pani Beaty Sajdy:

Alicja Mierzwińska, Milena Mierzwińska, Oliwia Podleśna, Martyna Meksuła, Natalia Marciniak, Oliwia Romanek, Alicja Biała, Lena Osior, Lena Wardak, Aleksandra Kusyk.

Chłopcy- pod okiem pana Marka Kitlińskiego:

Alan Matyjaszczyk, Oliwier Matyjaszczyk, Wiktor Czarnecki, Adrian Wróbel, Mateusz Granat, Janek Grzelak, Karol Woźniak, Maksymilian Rafalski, Robert Wójcik, Wiktor Kamiński, Arek Kowalik, Karol Białoszewski

Serdecznie gratulujemy zawodnikom zwycięskich drużyn i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych, które odbędą się już niedługo. Mistrzostwa zostały zorganizowane z funduszy przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla dyrekcji i nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie za możliwość zorganizowania zawodów oraz pomoc w ich przeprowadzeniu.

19 marca 2024 r. w Rykach odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Liealiady. W zawodach uczestniczyli najlepsi zawodnicy, reprezentujący szkoły z czterech sąsiednich powiatów (ryckiego, puławskiego, opolskiego i lubartowskiego). Turniej przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Miło nam poinformować, że drużyna chłopców z ZS nr 2 zajęła I miejsce, zaś drużyna dziewcząt V miejsce. Reprezentacja chłopców awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 26 marca w Biłgoraju. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim.

Skład drużyn dziewcząt chłopców z „Chopina”: Lato Zuzanna, Dudzik Natalia, Laskowska Izabela oraz Karczmarz Maksymilian, Kozioł Wiktor. Opiekunem drużyny była p. Beata Sajda.

14 marca w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach ,,Licealidy". Do zawodów przystąpiły najlepsze drużyny z całego województwa. Dziewczęta z ZS nr 2 w Lubartowie po zwycięstwie w Mistrzostwach Rejonu, awansowały do Finałów Wojewódzkich. Po rozegraniu meczów grupowych oraz spotkań o poszczególne miejsca w turnieju dziewczęta z „Chopina” zajęły V miejsce w województwie.

Skład drużyny ZS 2 Lubartów: Białek Maryla, Budzyńska Julia, Czubacka Martyna, Kloc Hanna, Osior Julia, Mierzwińska Alicja, Miernik Diana, Mitura Emilia, Podleśna Oliwia, Sieńczuk Natalia, Szymoniuk Gabriela, Woźniak Amelia, Woźniak Oliwia, Kinga Czyżyk, opiekun Beata Sajda.

11.03.2024r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Na zawody zgłosiły się 3 szkoły: II LO w Lubartowie, RCEZ w Lubartowie i ZS nr 2 w Lubartowie. Mecze rozegrano systemem ,,każdy z każdym” do trzech wygranych gier. Gry rozgrywane były do dwóch wygranych setów.