7 marca 2019 r. na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej odbył się uroczysty finał ogólnopolskiego konkursu „Elektronika -by żyło się łatwiej”.

W konkursie wzięło udział 65 fascynatów automatyki i elektroniki z całej Polski. Wśród nich znalazł się uczeń naszego Technikum – Mateusz Trąbka (IV Z).

Źródło: iele.polsl.pl

Stworzył on nakładkę do licznika zmieniającą standardowe podświetlenie prędkościomierza na dostosowujące się do ograniczenia prędkości na drodze.

Zdjęcie przedstawiające ograniczenie prędkości na drodzę do 40km/h.

Projekt zajął IV miejsce, a Mateusz zdobył status laureata konkursu, wyróżnienie I stopnia, nagrody rzeczowe oraz dokument upoważniający do odbioru stypendium Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki w wysokości 4000zł.

Więcej szczegółów na stronie szkoły: http://zs2.lubartow.pl/proba/index.php/aktualnosci/konkursy-i-olimpiady/984-sukces-mateusza-trabki-w-konkursie-elektronika-by-zylo-sie-latwiej

Jesteśmy bardzo dumni z tak ogromnego sukcesu Mateusza, serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej na temat konkursu znajdziesz:
https://blog.kamami.pl/konkurs-elektronika-by-zylo-sie-latwiej-edycja-2019-zakonczony/
http://iele.polsl.pl/ie3/index.php/instytut/dla-szkol/259-konkurs-elektronika-by-zylo-sie-latwiej-edycja-2019

 

ZS2

050_konkurs_gliwice.jpgIMG_20190313_234217.jpggotowe_max_40.jpg051_konkurs_gliwice.jpg133_gala_zory.jpg052_konkurs_gliwice.jpg