14 marca 2019 r. w Lublinie odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Jest to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce. Do każdej kolejnej edycji zgłasza się coraz więcej uczniów. W tym roku do konkursu zarejestrowało się blisko 600 szkół z całej Polski. W województwie lubelskim do tego etapu zakwalifikowało się 38 uczniów z 22 szkół ponadpodstawowych.

Naszą szkołę reprezentował Miłosz Cur z klasy II A oraz Szymon Kucharuk z klasy II C.

Drugi etap konkursu wyłonił trójkę finalistów, którzy od tego momentu tworzą wojewódzką drużynę, rywalizującą z pozostałymi piętnastoma zespołami z całego kraju. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Szymon Kucharuk zajął II miejsce i w finale ogólnopolskim będzie reprezentował województwo lubelskie.

Dodatkową atrakcją dla drużyn wojewódzkich będzie dwudniowa wizyta studyjna w Gdańsku, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią „Solidarności”. Zwieńczeniem rywalizacji będzie uroczysty finał, który odbędzie się w tym roku w Poznaniu. Zmagania konkursowe uatrakcyjni koncert zespołu Audiofeels, ambasadora VI edycji konkursu. Na laureatów, którzy wykażą się największą wiedzą na temat najnowszej historii Polski, czekają liczne nagrody: indeksy na Uniwersytet Warszawski, Jagielloński, Gdański, Wrocławski, stypendia naukowe oraz bony na publikacje IPN.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Małgorzata Sabat.

Gratulujemy sukcesu!