7 kwietnia 2022r. w lubelskim oddziale IPN uczniowie z I LO w Lubartowie wzięli udział w VII edycji Turnieju Debat Historycznych IPN. W turnieju wzięło udział 8 szkół, które debatowały między sobą w dwóch grupach eliminacyjnych. Po ciężkich i wyrównanych zmaganiach w grupie eliminacyjnej uczniowie: Paweł Dejko, kl. III p, Krystian Rożko, kl. III p, Kacper Sowa kl. II p, Hubert Nowakowski kl. I p oraz Mateusz Borzęcki kl. III p wyszli z grupy zajmując pierwsze miejsce i tym samym kwalifikując się do półfinałów. Półfinał przebiegł po myśli naszych reprezentantów i wynikiem 3:0 wywalczyli oni sobie miejsce w finale, którego przebieg był niezwykle emocjonujący. Uczniowie z „Chopina” zmierzyli się z drużyną z XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie (Biskupiak) dyskutując nad tezą „Drugi obieg wydawniczy w istotny sposób przyczynił się do budowania postaw opozycyjnych w społeczeństwie PRL”. Po ciekawej i interesującej debacie, sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo drużynie reprezentującej naszą szkołę. Jurorzy i eksperci zwracali uwagę nie tylko na sposób debatowania oraz przedstawienia swoich racji, ale przede wszystkim na dobór merytorycznych argumentów.

Dzięki wygranej nasi uczniowie będą reprezentowali województwo lubelskie (w gronie 16 laureatów regionalnych turniejów) w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Warszawie.

Nieoceniony jest również wkład nauczycielki historii pani Małgorzaty Sabat w przygotowanie młodych pasjonatów historii.

Gratulujemy całej drużynie wraz z opiekunem i życzymy dalszych sukcesów.

logo.jpgP1022494_wynik.jpgP1022662_wynik.jpgP1022695_wynik.jpgP1022665_1_wynik.jpgP1022643_wynik.jpgIMG_1316_1_wynik.jpgIMG_1312_wynik.jpg