W kwietniu w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie odbył się etap szkolny IV Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Przystanek Europa”. Przystąpiło do niego aż 20 gimnazjalistów oraz 15 licealistów.

Młodzież spisała się znakomicie, bo w kategorii gimnazjum do finałowego etapu przeszło aż 13 uczniów, a w kategorii liceum do finału zakwalifikowało się aż 8 osób. Z grona gimnazjalistów są to Dawid Komor, Zuzanna Jabłońska, Mateusz Kęska, Zuzanna Słomka, Krzysztof Marzęda, Adrian Ciechański, Bartosz Tatarczak (wszyscy III P), Michał Białek, Natalia Kozak, Maja Stasek, Klaudia Bubnowicz, Karolina Pszczoła i Mateusz Szczepaniak (wszyscy III S). Z grona licealistów dalej przeszli: Paulina Brygoła, Justyna Dudek, Karolina Borowiec, Iwona Derecka, Julia Romańska, Kamil Syta, Michał Branica i Magdalena Marzęta. Młodzież przygotowywała się pod opieką mgr Anny Lipki i mgr Kamil Kozioła. Decydująca rozgrywka odbędzie się 15 maja w Białej Podlaskiej. Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w Białej Podlaskiej.