Dnia 19 grudnia 2017 roku odbył się etap rejonowy XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

W rywalizacji II  miejsce zajęła Magdalena Danił z klasy II d z I LO w Lubartowie, pracująca pod okiem pani Bożeny Dziedzic- nauczyciela biologii. Olimpiada PCK nie jest typowym konkursem, ponieważ wymaga od uczestników nie tylko wiedzy, którą  mogą się wykazać rozwiązując test, ale również zaangażowania się w działania promujące zdrowy styl życia. Przed przystąpieniem do drugiego etapu olimpiady Magda przygotowała prezentację na temat zasad zdrowego odżywiania oraz korzyści wynikających z aktywnego trybu życia-  czyli jak żyć długo i zdrowo. Przedstawiła ją uczniom klas pierwszych i drugich I LO podczas lekcji wychowania fizycznego w ramach realizacji zadań Edukacji Zdrowotnej.

W ostatnim okresie czasu młodzież I LO pod opieką swoich nauczycieli podjęła również wiele innych działań, mających na celu promocję zdrowego stylu życia. Jednym z nich był charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, który odbył się w końcu listopada. W trakcie turnieju z udziałem drużyny dziewcząt naszej szkoły młodzież kibicująca naszym szczypiornistkom mogła wziąć udział w quizie na temat zdrowego stylu życia. Kibice, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi na zadawane przez uczennice klasy IIIf (biol.-chem.) pytania mogli liczyć na ciekawe i „zdrowe” nagrody. W przerwach między meczami uczennice I LO zaprezentowały Zumbę- bardzo modną w ostatnim czasie formę ruchu przy muzyce. Prozdrowotnym aspektem pokazu była możliwość wzięcia udziału kibiców w tańcu, nauczenia się podstawowych kroków. Przede wszystkim jednak młodzież, organizująca turniej pod opieką pani Beaty Sajdy- nauczyciela wychowania fizycznego, liczyła na to, że uda się zachęcić uczniów obecnych na turnieju do zdrowego stylu życia.

ZS2

DSC_0369.JPGDSC_0365.JPGolimp prom.jpgDSC_0385.JPGIMG-20171215-WA0002.jpgDSC_0382.JPGDSC_0361.JPGDSC_0360.JPG