Kilka faktów:
19 kwietnia 2018 roku w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się Uroczysta Gala podsumowująca Projekt Certyfikacji Szkół SZKOŁA INNOWACJI i Konkursu LIDER INNOWACJI 2018.

Po raz kolejny Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie może poszczycić się takim certyfikatem. Jest to ogromne wyróżnienie dla placówek, które promują przedsiębiorczość, wspierają twórcze i niestandardowe pomysły uczniów. A skoro o uczniach już wspominamy, w kategorii „Uczeń – Lider Innowacji” wyróżniona została Iwona Derecka.

Kilka słów o innowacji:
Na wykładzie, który poprzedził rozdanie certyfikatów, mogliśmy usłyszeć, że osoba innowacyjna to ktoś, kto widzi wszystko tak samo jak inni, jednak w niektórych elementach potrafi dostrzec kompletnie nowe rozwiązanie. Moim zdaniem innowacja to odwaga do wysunięcia się przed szereg, próba stworzenia czegoś, co nigdy wcześniej się nie udawało. Z kolei bycie liderem to pociąganie do tych działań innych, stawanie ramię w ramię w obronie zwykłych wartości, nowych pomysłów, które (choć może czasami banalnie proste) mogą małymi krokami zmieniać świat. Czy można stać się Liderem Innowacji nie mając wokół siebie ludzi, którzy wspierają każde twoje działanie? Z pewnością nie. Dlatego największe podziękowania należą się dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom ZS2 za ich niegasnącą wiarę w umiejętności uczniów, entuzjazm i zachęcanie do kolejnych, coraz odważniejszych projektów. Podziękowania należą się każdemu, kto w jakiś sposób nauczył mnie odpowiedzialności, wspierał w chwilach, gdy brakowało odwagi i był obok, gdy brakowało sił. Bo tytuł Lidera Innowacji nie jest jedynie nagrodą. Przede wszystkim jest zobowiązaniem do tego, by nigdy się nie poddawać, by wytrwale pracować nad tym, co pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Iwona Derecka

DSC_0342.jpgDSC_0332.jpgDSC_0207.jpgdyplomWSEI.jpgDSC_0402.jpg