Z wielką dumą informujemy, iż Izabela Misztal, uczennica klasy IIc w I LO w Lubartowie, zakwalifikowała się do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Uczennica na dwóch etapach zawodów odpowiadała na pytania dotyczące historii kina, produkcji filmowej, instytucji wspierających rynek filmowy oraz komunikacji społecznej. Ponadto Iza musiała przygotować własną wypowiedź na temat twórczości Wojciecha Hasa w postaci fotokastu, a także dokonać samodzielnej interpretacji sceny filmowej i plakatu filmowego. Przez wszystkie te zmagania uczennicy udało się przejść w doskonałym stylu. Dość powiedzieć, iż do centralnego etapu olimpiady zakwalifikowano 25 osób spośród niemal 200 uczestników zawodów II stopnia. Iza Misztal przeszła do etapu centralnego z piątym wynikiem w kraju!

Teraz przed uczennicą przygotowania do wielkiego finału, który będzie polegał między innymi na napisaniu eseju oraz przeprowadzeniu wywiadu ze wskazaną przez komisję osobą związaną z polskim kinem. Brzmi naprawdę ekscytująco.

Gratulujemy!!!

PS. Szczególne podziękowania składamy Danielowi Kaczorowi, uczniowi klasy III t, za pomoc w przygotowaniu fotokastu.

ZS2

pobrane.pngWP_20190204_11_25_08_Pro.jpg