Szkolny Klub Wolontariusza w dniach 8-9 grudnia po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadzi Maraton Pisania Listów.

W tym roku Amnesty International Polska organizuje Maraton Pisania Listów po raz 17. Co roku odbywa się on w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka ( 10 grudnia). To stworzone w Polsce wydarzenie urosło do największej na świecie akcji w obronie praw człowieka, podczas której w zeszłym roku podjęto 3,7 mln działań w ok. 200 krajach. W czasie Maratonu będziemy pisać ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. Będzie można również napisać do nich słowa otuchy i wsparcia. Listy mogą być napisane w języku polskim i angielskim.

Co roku, dzięki Maratonowi Pisania Listów, udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób, w obronie których pisze się listy. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los konkretnego człowieka.

Akcją towarzyszącą, przeprowadzoną w naszej szkole będzie tydzień pod nazwą ,,Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi” w dniach 5-9 grudnia. W tym czasie nauczyciele wiedzy o społeczeństwie przeprowadzą szereg lekcji, których głównym tematem będą prawa człowieka na świecie oraz problem związany z ich łamaniem.

Wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji! Więcej szczegółów wkrótce :)

3.jpg2.jpg1.jpg