TEATR. Dla starożytnych - religijne przeżycie, dla nas - współczesnych - kilkuletnia tradycja krzewienia kultury teatralnej wśród młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie. We wtorek - 12 listopada br. - drugie klasy liceum i technikum przy ul. Chopina udały się do Warszawy, by wziąć udział w kulturalnej uczcie, która od kilku lat jest wydarzeniem na stałe wpisującym się w życie naszej szkoły.

Tym razem spotkanie ze sztuką rozpoczęliśmy od wizyty w Och – Teatrze, w którym obejrzeliśmy jeden z głośniejszych tytułów ostatniego sezonu teatralnego – „Stowarzyszanie umarłych poetów” ze świetnymi kreacjami Wojciecha Malajkata w roli nauczyciela - pana Keatinga i Macieja Musiała, który wcielił się w rolę Neila Pery’ego. Spektakl dostarczył nam wielu wrażeń i emocji, a dyskusja o nim nie milkła nawet w autokarze. Szczególnie podobał nam się nowatorski sposób przełożenia znanej powieści na język teatru. Następnie - pełni teatralnych wrażeń - udaliśmy się… na wizytę do króla! W muzeum na Zamku Królewskim grupa edukatorów w ciekawy sposób przybliżyła nam historię królewskiej rezydencji i „smaczki” z biografii zamieszkujących ją królów Polski, np. Stanisława Augusta Poniatowskiego. A żeby tradycji stało się zadość, już za rok, na podobną wycieczkę zaprosimy uczniów obecnych klas pierwszych!

wyc_teatr_i_zamek_8.jpgwyc_teatr_i_zamek_6.jpgwyc_teatr_i_zamek_4.jpgwyc_teatr_i_zamek_3.jpgwyc_teatr_i_zamek_11.jpgwyc_teatr_i_zamek_9.jpgwyc_teatr_i_zamek_10.jpgwyc_teatr_i_zamek_2.jpgwyc_teatr_i_zamek_13.jpgwyc_teatr_i_zamek_5.jpgwyc_teatr_i_zamek_1.jpgwyc_teatr_i_zamek_7.jpgwyc_teatr_i_zamek_12.jpg