Nie można oddać wszystkich wrażeń, ponieważ było ich bardzo dużo.

Ponieważ plan wycieczki wszystkich klas drugich i klasy III h zakładał edukację literacką, poznanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej dzieł malarstwa polskiego. Pierwszy przystanek miał miejsce w Muzeum Narodowym, klasy uczestniczyły w różnych zajęciach z analizy obrazów, podziwiały największe dzieła polskich malarzy. Niesamowite wrażenia zrobiła przede wszystkim bliskość - ,,Bitwy pod Grunwaldem”, ,,Stańczyka”, obrazów S. Wyspiańskiego, Malczewskiego czy Chełmońskiego. Potem spacerem udaliśmy się przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do podziemi Katedry św. Jana, aby zobaczyć miejsca opisane przez Słowackiego w dramacie ,,Kordian”. Było to związane z kolejnym etapem naszej wycieczki- spektaklem w Teatrze Narodowym pt. ,,Kordian”. Nieprawdopodobne wykonanie, scenografia, muzyka i obsada zrekompensowały całe zmęczenie. Jedno jest pewne, że nie był to ostatni nasz wyjazd i już planujemy kolejny.

B. Cieślak  

IMG_1540.jpgIMG_1521.jpgIMG_1503.jpgIMG_1494.jpgIMG_1543.jpgIMG_1519.jpgIMG_1509.jpgIMG_1462.jpg