IIF na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie We wtorek, 26 września odwiedziliśmy I i II Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wykładu na temat kultu pięknej i szczupłej sylwetki, a zagrożeń zdrowia młodzieży. Dowiedzieliśmy się jak wielki wpływ wywierają na nas media oraz jak zmieniał się kanon piękna ludzkiego ciała na przestrzeni wieków. Wykładowcy przybliżyli nam temat chorób związanych z zaburzeniami odżywiania. Między innymi rozmawialiśmy o chorobach takich jak anoreksja, bulimia, ortoreksja oraz bigoreksja. Każdy z nas mógł zdobyć bardzo cenną wiedzę i zadać pytania profesjonalistom. Następnie udaliśmy się na I Wydział Lekarski, gdzie odbywały się warsztaty chemiczne.

Analizowaliśmy ile chemii znajduje się w lekach. Poznaliśmy reakcje chemiczne charakterystyczne dla powszechnie stosowanych substancji leczniczych takich jak Aspiryna czy witamina C. Wykonywaliśmy wiele doświadczeń, między innymi wykrywaliśmy witaminę B w produktach spożywczych i szacowaliśmy ile aspiryny znajduje się w preparatach farmaceutycznych. Zapoznaliśmy się również z techniką miareczkowania. Wykłady oraz warsztaty były wspaniałą formą spędzenia czasu, pozwoliły nam pogłębić swoją wiedzę, mogliśmy też dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata chemii oraz medycyny. Odwiedzając Uniwersytet Medyczny zobaczyliśmy jak wyglądają studia na poszczególnych wydziałach. Dodatkowo wszystkie doświadczenia okazały się wspaniałą powtórką przed nadchodzącą maturą.

IMG_2947.jpgIMG_2953.jpgIMG_2958.jpgIMG_2977.jpgIMG_2962.jpgIMG_2965.jpgIMG_2941.jpgIMG_2972.jpgIMG_2936.jpg