Z końcem lutego Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zorganizował dla uczniów klas licealnych, a dokładniej rzecz biorąc dla uczniów, którzy wiążą przyszłość z podjęciem zawodu prawnika, zajęcia z zakresu prawa konstytucyjnego.

Zajęcia miały formę konwersatorium, m.in. na temat pracy na stanowisku prokuratora, radcy prawnego czy pracownika wydziału Prawa i Administracji UMCS. Miało to naświetlić zarówno starszym, jak i młodszym uczniom kwestię podjęcia decyzji o wyborze zawodu. Zaproszone osoby oraz wykładowcy starali się dosyć precyzyjnie przedstawiać wszystkie aspekty omawianych zagadnień, mimo, iż ich czas był ograniczony. Uczniowie naszej szkoły usłyszeli nawet historię ścieżki zawodowej niektórych z nich, co wbrew pozorom było naprawdę interesujące i godne uwagi. Inną atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia prawdziwej togi, z czego chętnie skorzystało wiele osób.

Z pewnością wycieczki tego typu są niezwykle istotne dla młodzieży licealnej, ponieważ jest to element jej edukowania w obliczu wciąż zmieniających się warunków na rynku pracy i wymagań pracodawców wobec potencjalnych pracowników (nawet w tak – wydawałoby się – statycznej dziedzinie jak prawo). Serdecznie życzymy powodzenia przyszłym prawnikom i mamy nadzieję, że kiedyś przyszłe pokolenia będę słuchały wykładów uczniów naszej szkoły - spełnionych zawodowo i szczęśliwych w prywatnym życiu ludzi.

SAVE_20180306_184628.jpegSAVE_20180306_184642.jpegSAVE_20180306_184622.jpegSAVE_20180306_184634.jpeg