W poniedziałek, 11 marca w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie miało miejsce bardzo ciekawe spotkanie. Do szkoły przybył znany absolwent Karol Zalewski, któremu towarzyszyła Maja Lindner.

Zaproszone osoby mogły podzielić się z uczniami swoimi pasjami, którymi są głównie podróżowanie i  wspinaczka wysokogórska. Przygotowali bardzo ciekawą prezentację slajdów ze swoich ostatnich górskich podróży. Pokaz został uzupełniony barwnymi opowieściami globtroterów na temat przygotowań do wyprawy, załatwiania formalności, etapów wspinaczki, ciekawostek dotyczących lokalnej społeczności. Z pomocą gości wszyscy uczestnicy spotkania mogli przenieść się myślami w góry  Kazachstanu, Gruzji i Maroka. Następnie bohaterowie spotkania zaprezentowali najważniejsze rekwizyty niezbędne w wyprawach wysokogórskich. Zobaczyliśmy specjalistyczne buty, liny, raki, łańcuchy, czekan. Podróżnicy chętnie i wyczerpująco odpowiedzieli na zadane pytania związane z ich pasjami i planami na najbliższą przyszłość. W finale spotkania Karol i Maja otrzymali z rąk pana dyrektora Zbigniewa Sajdy podziękowanie Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki.

Dzięki temu spotkaniu młodzież i nauczyciele wzbogacili się o nowe doświadczenia i wrażenia. Goście pokazali nam bogactwo swoich zainteresowań, jakimi są góry i turystyka wysokogórska.

Gratulujemy Karolowi i Mai wytrwałości w dążeniu do realizacji osobistych i zawodowych pasji oraz dziękujemy naszemu absolwentowi za godne reprezentowanie imienia naszej szkoły.

Goście zostali zaproszeni z inicjatywy  nauczycielki geografii - Moniki Jarosz.

ZS2

DSC_0310.JPGDSC_0351.JPGDSC_0335.JPGDSC_0320.JPGDSC_0330.JPG