Przez dwa dni korytarze i sale lekcyjne Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki zostały opanowane przez uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie. W poniedziałek i wtorek młodzież miała niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć jak wyglądają lekcje w szkole ponadpodstawowej. Ósmoklasiści zapoznali się z ofertą edukacyjną na nadchodzący rok szkolny oraz z najciekawszymi akcjami, które organizowane są w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Ich jest praktycznie nieskończona ilość, a ich granicą jest jedynie wyobraźnia i kreatywność uczniów. Najważniejsze z nich, to krajowe i zagraniczne wycieczki szkolne, wymiana młodzieży w ramach programu ERASMUS+, działalność radiowęzła i Samorządu Uczniowskiego, Dyskusyjny Klub Filmowy „Chopin”, zajęcia sportowe, wolontariat, koło teatralne czy galerie prac plastycznych uczniów w bibliotece szkolnej i wiele innych.

– Jesteśmy niezwykle aktywną szkołą, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować naszą kreatywność przyjaciołom z ósmych klas. Wierzę, że przygotowana oferta okaże się dla nich bardzo atrakcyjna i sprawi, że zdecydują się wybrać właśnie Zespół Szkół nr 2. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, aby zostali członkami naszej społeczności – mówi Zbigniew Sajda, pełniący obowiązki Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie.