Uczniowie I LO w Lubartowie wyruszyli w drogę: pięć dni, pięć miast, pięć instytucji kultury, pięć debat. A to wszystko dla ośmiu drużyn debatanckich z całej Polski. Każdego dnia pojawimy się w innej miejscowości, a gospodarzem będzie tutejsza instytucja kultury: Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, Oddział Instytutu Pileckiego w Augustowie, Muzeum Podlaskie w Białymstoku.  Poznamy historię, którą ta instytucja opowiada, będziemy debatować na temat związany z tą opowieścią, a także  doskonalić swój warsztat debatanta i mówcy. Spotkamy się z  uczniami lokalnych szkół i pokażemy im, jakim świetnym narzędziem edukacyjnym jest debata oksfordzka.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Paweł Dejko

Krystian Rożko