26 października szkoła wyglądała wyjątkowo. Korytarze wypełniły się uczniami klas pierwszych w odświętnych, eleganckich strojach. Wszystko dlatego, że był to dla nich dzień szczególny – ślubowanie, które formalnie włączyło ich w poczet uczniów Zespołu Szkół im. Księcia Pawła Karola Sanguszki. Gospodarze klas pierwszych, w imieniu swoich kolegów, złożyli uroczyste zobowiązanie, że postarają się ze wszystkich sił zasłużyć na miano wzorowych uczniów. Zostali przyjęci do społeczności szkolnej i mogą liczyć na wsparcie nauczycieli i swoich starszych kolegów. Dużo serdecznych słów nasi uczniowie usłyszeli od Pani Dyrektor Anny Wójtowicz i Pana Fryderyka Puły Starosty Lubartowskiego.

Dokonało się również przekazanie sztandaru szkoły- klasy maturalne oddały go w ręce nowego pocztu, reprezentowanego przez klasy pierwsze.

Po części oficjalnej przyszedł czas na przybliżenie młodzieży Patrona naszej szkoły –w formie wykładu i prezentacji młodzi uczniowie poznali historię rodu Sanguszków. Słuchali w niezwykłym skupieniu, ponieważ był to wstęp do konkursu. Wzięły w nim udział wszystkie klasy pierwsze. Dwuosobowe drużyny z rozwiązywały test, a pozostali uczniowie odpowiadali na pytania i zdobywali dodatkowe punkty dla swojej klasy. Walka o każdy punkt była niezwykle zacięta i wzbudziła wiele emocji. Ostatecznie zwyciężyła najmłodsza klasa- I s- gimnazjum sportowego, zdobywając dzień bez pytania dla całej klasy. Zwycięskiej klasie bardzo serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy tego dnia zachowali się wspaniale i pokazali, że potrafią się świetnie bawić.

Całą imprezę przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Beaty Cieślak i p. Małgorzaty Kapicy, a o oprawę muzyczną zadbał p. Dariusz Lipski.

Następnie uczniowie klas I i II Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie ruszyli na szlak szkolnych korytarzy i sal, aby bliżej poznać Księcia Pawła Karola Sanguszkę. Wędrując tropem naszego patrona, młodzież zmagała się z planami ewakuacji, wiedzą, umiejętnościami, emocjami i „nadciśnieniem”. Oczywiście wszyscy wrócili ze szlaku zdrowi i cali :). Niebawem winni całego zamieszania, czyli uczniowie 3C, ogłoszą wyniki. Czekamy z niecierpliwością.

ZS2