W styczniu 2017, w ramach kursów Cisco: ITE, CCNA oraz Linux, odbyły się kolejne w historii naszej Akademii obowiązkowe, teoretyczne egzaminy weryfikujące wiedzą z sieci komputerowych.

Pierwszy z egzaminów (kurs Cisco Certified Network Associate) polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 22 zadań. Próg zdawalności ustawiony był na poziomie 75 %. Średni wynik uzyskany przez uczniów wyniósł aż 93 %. Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

1. Kacper Tomasiewicz (2Z) - 100 %
2. Adam Kułak (2Z) - 95 %
3. Szysiak Krystian (2Z) - 93 %
4. Kaczorowski Krzysztof (2Z) - 90 %
5. Mateusz Bednarczyk (2Z) - 90 %

Drugi z egzaminów (kurs IT Essentials: PC Hardware and Software) zawierał się w 50 zadaniach. Próg zdawalności ustawiony był na poziomie 75 %. Średni wynik uzyskany przez uczniów wyniósł aż 94 %. Szczegółowe wyniki:

1. Damian Bogusz (2Z) - 99 %
2. Damian Dudek (2Z) - 99 %
3. Trąbka Mateusz (2Z) - 98 %
4. Żytkowski Jakub (2Z) - 97 %
5. Gdula Kamil (2Z) - 96 %
6. Piotr Pożarowszczyk (2Z) - 92 %
7. Michał Nurzyński (2Z) - 81 %

Trzeci z egzaminów kursu ze znajomości systemu Linux zawierał się w 40 zadaniach. Kurs ten opiera się na umiejętnościach korzystania z systemu Linux z perspektywy administratora i posługiwania się najważniejszymi narzędziami potrzebnymi do pracy z tym systemem: konsola, polecenia, edytory tekstu, architektura systemu, uprawnienia, instalacja i konfiguracja oprogramowania. Próg zdawalności ustawiony był na poziomie 75 %. Test ten rozwiązywał jeden uczeń z klasy 3T - Filip Piskorski, który nie popełnił żadnego błędu i uzyskał świetny wynik 40/40. Warto dodać, że Filip na tym etapie kursu posiada łączny wynik ze wszystkich laboratoriów i testów cząstkowych równy 100 %!

Egzaminy były podsumowaniem trwających prawie 5 miesięcy kursów, w których biorą udział uczniowie naszego technikum. Część teoretyczna prowadzona była na platformie edukacyjnej Cisco. Uczestnicy korzystali z multimedialnych materiałów i programów edukacyjnych oraz na bieżąco sprawdzali swoje postępy zdając egzaminy z poszczególnych rozdziałów. Zajęcia praktyczne natomiast składały się z ćwiczeń praktycznych i odbywały na szkolnych komputerach i urządzeniach sieciowych różnych producentów pod okiem instruktora.

Zaliczenie egzaminów cząstkowych przez uczniów było przepustką do kontynuowania kursów oraz zdawania egzaminu końcowego „FINAL”, który odbędzie się na początku czerwca w naszej szkole. Przed niektórymi uczniami jeszcze egzaminy praktyczne. Zdanie wszystkich egzaminów pozwoli naszym uczniom legitymować się uznawanymi na całym świecie certyfikatami: Cisco CompTIA A+ dla kursu ITE, LPI-101 który pozwala uzyskać tytuł Junior Level Linux Professional (LPIC-1), natomiast dla uczestników kursu CCNA będzie przepustką do kolejnego etapu przygody z sieciami - CCNA2.

Opiekunem uczniów, a zarazem instruktorem wszystkich kursów jest p. Jakub Duba.

5.jpg1.jpg3.jpg4.jpg2.jpg