Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, czym kierować się przy wyborze ...

Dnia 16.02.2017 r. w Gimnazjum Sportowym w Lubartowie zostały zorganizowane zajęcia, które miały pomóc uczniom klas trzecich w planowaniu kariery zawodowej. Zajęcia poprowadziła pani Aleksandra Prażmo, pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie (również absolwentka naszej szkoły). Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, czym powinni kierować się przy wyborze szkoły średniej. Istotnym kryterium, jakie powinno być brane pod uwagę są między innymi stan psychofizyczny oraz zainteresowania. Należy również zwrócić uwagę na możliwości finansowe rodziców. Ważne jest także przeanalizowanie sytuacji na rynku pracy.

Spotkanie było bardzo pouczające, gdyż problematyka poruszana podczas spotkania może okazać się przydatna przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Zuzanna Jabłońska  

DSC_0082.jpgDSC_0046.jpgDSC_0085.jpgDSC_0051.jpgDSC_0054.jpgDSC_0031.jpgDSC_0034.jpg