Tydzień 13 – 17 marca w naszej szkole mija pod znakiem walki o lepszy świat, walki o dostęp ludzi do wody pitnej w Afryce.

Realizując projekt Polskiej Akcji Humanitarnej, chcemy pokazać, że nasze działania, nawet najdrobniejszy wkład, mogą zdziałać cuda!

Po obejrzeniu w dniu wczorajszym filmów i prezentacji przygotowanej przez wolontariuszy, przystąpiliśmy do kolejnego działania.

Przez trzy dni uczniowie z naszej szkoły biorą udział w grze terenowej. Na własnej skórze doświadczają, że znalezienie wody nie jest wcale prostą sprawą.

W piątek 17 marca odbędzie się zbiórka pieniężna. Tego dnia wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariusza wejdą z puszkami do każdej klasy i każdy z Was będzie mógł zasilić fundusze przeznaczone na budowę studni w Afryce. Pieniądze wpłyną na poprawę warunków sanitarnych mieszkańców tego kontynentu.

Przez cały czas trwania akcji, w bibliotece szkolnej, możecie kupić bransoletki, które pokażą, że los innych ludzi na całym świecie nie jest Wam obojętny.

Zachęcamy do wsparcia akcji !

Sercem oddani sprawie
wolontariusze ZS nr 2 w Lubartowie

Myiopaski.jpgwodaaa.jpg0702100.jpgDSC_0060.jpgDSC_0046.jpg17351230_1090950474384958_316815406_n.jpg