W dniu 12 kwietnia 2017 roku w Sali widowiskowej ZS nr 2 w Lubartowie odbył się Festiwal Piosenki Jacka Kaczmarskiego.

Kwintesencją poezji Barda Solidarności jest przede wszystkim sentymentalność oraz olbrzymie przywiązanie do historii, sztuki i kultury europejskiej. Program, jaki zaprezentowali szkolnej publiczności artyści był złożony z utworów, opisujących istotne kwestie dla naszego narodu, dla polskiej młodzieży.

Widzowie i artyści nagle znaleźli się w roku 1990. Słysząc pieśni wzniesione w obronie wolności i niepodległości każdy z uczestników poczuł się prawdziwym Polakiem i patriotą. Pieśni – prawdziwe, bo wylane z polskości naszych serc wydobywały się z gardeł uczniów naszej szkoły i dały niezapomniane chwile publiczności. To był wspaniały powrót do przeszłości, powrót sentymentalnym sercem Jacka Kaczmarskiego. Wielcy poeci prędko opuszczają ten świat, jednak spuścizna jaką pozostawiają po sobie służy nie jednemu pokoleniu, a wszystkie pokolenia, które łączy historia.

Festiwal Piosenki Jacka Kaczmarskiego był pewnego rodzaju hołdem, jaki nasza szkoła złożyła poecie. Nigdy nie odwdzięczymy się za to, co zrobił dla nas Jacek, ale to wspaniale, że pamięć o nim ciągle żyje, ciągle trwa… pomysłodawcami przedsięwzięcia byli Kacper Liżewski i Michał Białek z klasy IIIs Gimnazjum Sportowego.

Dominik Denka

2.JPGKaczm3.jpg11.JPG5.JPG1.JPG12.JPG8.JPG14.JPG15.JPG9.JPG13.JPG7.JPG3.JPG10.JPG4.JPG6.JPG