Rok szkolny się skończył, jednak wolontariat to niekończąca się przygoda. Możliwości działania jest wiele i wystarczy poszukać ciekawego pomysłu na wolontariat w wakacje.

Jednak dzisiaj, jako wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Zespole Szkół nr 2 im. Księcia P. K. Sanguszki w Lubartowie, chcemy ogromnie podziękować każdemu, z kim mogliśmy w ciągu tego roku szkolnego współpracować i kto chciał wesprzeć nasze działania. W dzisiejszym świecie czasami trudno pozostać sobą, dlatego warto znaleźć własne autorytety, ludzi, którzy swoją postawą będą nam wskazywali drogę, którą warto iść.

Nasz wolontariat postanowił przygotować pewien projekt. My swoje autorytety odnajdujemy bardzo często wśród ludzi, którzy nas otaczają. Są to nasi rodzice, mamy, które są bohaterkami codzienności, nasi znajomi i przyjaciele, którzy imponują nam swoją postawą. Nauczyciele, którzy pokazali nam nie to, w jaki sposób patrzeć na świat, ale to w którą stronę patrzeć. Wspierali nasze działania i motywowali do pracy. Wśród naszych autorytetów można znaleźć wielkie postaci takie jak Zbigniew Religa, czy Tadeusz Zawadzki.

A jak nasi podopieczni z przedszkola „Motylek” podchodzą do pojęcia autorytetu? Przekonajcie się sami!

Iwona Derecka