Jest nam bardzo miło poinformować społeczność szkolną, że organ prowadzący naszą placówkę - Powiat Lubartowski pozyskał kwotę ponad 6,5 mln zł (w tym ponad 5,4 mln ze środków UE) na sfinansowanie dwóch projektów, które będą realizowane w naszym Technikum i RCEZ w Lubartowie.

Pierwszy z nich to projekt inwestycyjny pn. „Nowoczesne centra zawodowe Powiatu Lubartowskiego, który realizowany będzie w terminie od kwietnia do września 2018 r., a jego całkowita wartość to 3 631 782,00 zł. Projekt ma na celu poprawę warunków nauki i pracy poprzez wykonanie prac modernizacyjno - remontowych sal i pracowni przedmiotowych w naszej szkole oraz doposażenie w nowoczesny sprzęt, co pozwoli zarówno nauczycielom jak i uczniom technikum w bardziej aktywny sposób realizować proces nauczania i uczenia się.

Realizacja drugiego projektu o nazwie „Nowoczesne kształcenie zawodowe w Powiecie Lubartowskim”  ruszy w drugim kwartale 2018 r. i potrwa do końca października 2020 r. Jego głównym celem jest poprawa jakości i atrakcyjności szkolenia zawodowego i dostosowanie go do potrzeb rynku pracy poprzez wzmocnienie potencjału kadry dydaktycznej, wsparcie uczniów w zakresie uzupełniania wiedzy i zdobywania umiejętności, zwiększenie współpracy szkół z pracodawcami oraz doposażenie pracowni zawodowych. W ramach projektu wsparciem w postaci specjalistycznych zajęć i kursów oraz staży zawodowych objętych będzie 120 uczniów naszego Technikum. Do dyspozycji uczniów będzie 10 rodzajów zajęć (sieci komputerowe z sieciowymi systemami operacyjnymi; montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych; programowanie w języku C/C++; realizacja dźwięku w studio i na scenie; studio filmu i grafiki; programowanie aplikacji internetowych; projektowanie, implementacja i administrowanie bazami danych we współczesnych systemach informatycznych, programowanie urządzeń aktywnych w sieciach komputerowych; tworzenie stron internetowych; kurs SEP) oraz staże. Całkowita wartość projektu 2 875 630,54 zł.

Dzięki podniesieniu poziomu jakości kształcenia i dostosowanie go do potrzeb rynku pracy,  nasi uczniowie będą lepiej przygotowani do podjęcia pracy zawodowej, co przełoży się na większe szanse na ich zatrudnienie.