Poezji nie pisze się dla zaszczytów i nagród. Pisze się, by przemieniać rzeczywistość w piękniejszą, lepszą lub po prostu bardziej znośną.

Gdy jednak te nagrody i zaszczyty przychodzą, warto o nich głośno powiedzieć, aby poszerzyć radość. Powodem do radości jest szczególne wyróżnienie twórczości dwojga naszych uczniów – Kacpra Liżewskiego i Aleksandry Krupskiej – na XX Ogólnopolskich Jesiennych Debiutach Poetyckich, organizowanych przez V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie i Fundację Fuga Mundi. Nasi młodzi, i jak się okazuje, niezwykle utalentowani poeci zostali  nagrodzeni nie tylko nagrodami rzeczowymi, ale także zaszczytnymi tytułami laureata i finalisty, a ich liryki znalazły się w jubileuszowym tomiku poetyckim „W poprzek słów”.

Gratulujemy pierwszej publikacji i cieszymy się Waszym sukcesem!!!

Zdjęcia z uroczystości pobrane ze strony Kuriera Lubelskiego, autorka - Małgorzata Genca

WP_20171206_10_35_21_Pro.jpg5a20019cb087e_p.jpg5a20017f0c316_p.jpg