W tym roku po raz kolejny Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie postanowił aktywnie włączyć się w inicjatywę organizacji Amnesty International, jaką jest Maraton Pisania Listów. Młodzież postanowiła stworzyć w swojej szkole punkt, otwarty dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic, gdzie każdy mógł napisać list w obronie praw człowieka.

Niewiele potrzeba, by choć odrobinę zmienić świat. Kartka papieru, długopis i odrobina wiary, potrafią uratować komuś życie. W tym roku pisaliśmy listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 krajów świata. Nie chcemy stać obojętnie, gdy władze różnych państw przestają respektować prawa człowieka. Walczymy o wolność i sprawiedliwość.

Jako Szkolny Klub Wolontariusza ZS2 w Lubartowie, z serca dziękujemy wszystkim za wsparcie i każdy napisany list. Szczególne podziękowania należą się dyrekcji, która po raz drugi wspiera nas w budowaniu tej inicjatywy i opiekunkom akcji, paniom Joannie Góźdź i Małgorzacie Mazurek-Filip.

Cenne okazało się wsparcie Rady Rodziców działającej przy naszej szkole, Banku Spółdzielczego w Lubartowie, Banku Pekao S.A. w Lubartowie, Nadleśnictwa Lubartów, sklepu „U Wiktora”.

Maraton w ZS2 trwał 24 godziny. Od 7 do 8 grudnia udało nam się napisać aż 2037 listów. Głośny sprzeciw wobec łamania praw człowieka wyrazili młodzi artyści szkoły, którzy zorganizowali koncert poświęcony właśnie tej sprawie. Maraton odbył się w Lubartowie po raz drugi. Po raz kolejny udało nam się sięgnąć gwiazd i choć odrobinę zmienić otaczającą nas rzeczywistość.

Iwona Derecka

DSC_0871.jpgDSC_0873.jpg