11 grudnia 2017 roku Marszałek Województwa Lubelskiego już po raz kolejny  nagrodził stypendiami naukowymi młodych ludzi osiągających znaczące sukcesy w nauce.

W roku szkolnym 2017/2018 Województwo Lubelskie realizuje dwa programy stypendialne: „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018" oraz „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019". Ich celem jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych uczniów. Stypendia otrzymało 6 uczniów Z Zespołu Szkół nr 2: Maja Karwacka z Gimnazjum Sportowego, Karolina Borowiec i Iwona Derecka z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Natalia Korzeniowska, Wojciech Iwanek i Damian Bogusz z Technikum Zawodowego nr 2.

Warto nadmienić, że warunkiem otrzymania stypendium były nie tylko wysokie wyniki w nauce, ale także liczne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach, a nawet wyróżniająca się aktywność na rzecz szkoły. Rozdanie dyplomów miało miejsce w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W sercu instytucji - pięknej Sali Operowej uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów, m.in.: z ust Wicemarszałka Województwa Lubelskiego pana Krzysztofa Grabczuka, otrzymali listy gratulacyjne oraz upominki, a także obejrzeli urzekające występy taneczne grup ze Studia Tańca UDS - szkoły tańca w okręgu lubelskim, która została wielokrotnie nagrodzona na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Stypendium wynosi 400 złotych miesięcznie wypłacanych przez 10 miesięcy w roku szkolnym 2017/2018. Otrzymało je ponad 700 uczniów z różnych szkół. Jesteśmy pewni, że stypendyści nie spoczną na laurach i dalej będą poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać  pasje.

Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego to na pewno osobisty sukces każdego z uczniów, ale także wielka duma Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie!

Karolina Borowiec

DSC_1000.JPGDSC_0956.JPGDSC_1012.JPGDSC_0980.JPGDSC_0994.JPGDSC_1001.JPGDSC_0949.JPGDSC_0986.JPGDSC_0969.JPG