Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie po raz kolejni pokazali, że nie są obojętni na to, co dzieje się wokół nich, a przecież czasem dotyczy ich też bezpośrednio. Depresja nie jest mitem, czymś odległym i niegodnym uwagi. To choroba, która może motywować do samookaleczania, czy samobójstwa. W końcu co chwilę na świecie ktoś popełnia samobójstwo…

Grupa uczniów „z Chopina” postanowiła nie tylko zwrócić uwagę na ten problem, ale też pokazać, że słowa, które każdy z nas kieruje do drugiego człowieka, mogą mieć ogromną moc. Mogą dodawać skrzydeł, ale mogą równie dobrze te skrzydła podcinać. Uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie, które obrazuje ten problem, często porusza i zmusza do refleksji.

23 lutego, gdy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, warto na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad tym, czy nasze słowa nie ranią danej osoby, a dodają jej nadziei i pomagają przejść przez trudny czas.

Link do filmu:

Iwona Derecka