16 marca 2018 roku odbył się premierowy spektakl Szkolnego Koła Teatralnego. Grupa wystawiła sztukę pt. „Dziób w dziób”, czyli  współczesny dramat z sugestywnym przesłaniem inspirowany utworem Maliny Prześlugi.

Akcja przedstawienia skupiona jest wokół przygód grupy honorowych, zaciętych gołębi, które pragną stoczyć walkę z podwórkową kotką Dolores, podejrzewaną o zjedzenie szefa ptasiej bandy – Janusza. Przed katastrofą broni ich dobroduszny wróbel, który nie tylko pomaga im w dotarciu do prawdy o losach przyjaciela, ale także sprawia, że dzięki niemu zmieniają się na lepsze.

W przedstawieniu wzięło udział ośmioro uczniów: Wiktoria Biskup, Daria Imgrond, Jakub Szczepański, Bartosz Giza, Karolina Pszczoła, Julia Urbańska, Kamil Żebrowski oraz Izabela Mieśnik. Prace nad spektaklem trwały kilka miesięcy. Uczniowie pod opieką Pani Joanny Martyniuk i Pani Alicji Filipowskiej uczestniczyli w cotygodniowych spotkaniach mających na celu szlifowanie warsztatu teatralnego, aktorskie opracowywanie poszczególnych scen oraz wykonywanie pełnych prób sztuki. Młodzież okazała się na tyle zdeterminowana do osiągnięcia celu, że mimo natłoku codziennych obowiązków systematycznie uczestniczyła w wielogodzinnych, intensywnych zajęciach. Poczucie satysfakcji z wykonywanych działań wzmagał nie tylko słowny doping ze strony nauczycielek, ale także udzielane przez nie wsparcie kulinarne w postaci pieczołowicie przygotowywanych ciast oraz innych słodkości. Efekt tego rodzaju działań udowodnił, że przez żołądek rzeczywiście można trafić do ludzkich serc. J Uczniowie wykazali się bowiem niesamowitą chęcią do pracy, doskonałym rozumieniem społecznych zjawisk oraz zdolnością dogłębnego analizowania odgrywanych zdarzeń. W przedstawienie włożyli całych siebie, w pełni angażując się w role, co wpłynęło także na wysoki poziom wiarygodności prezentowanych treści. Dzięki swojemu zaangażowaniu w przystępny, komediowy sposób przekazali niezmiernie aktualne problemy akceptowania inności, wzajemnego szacunku oraz budowania poczucia wspólnoty. Wszyscy widzowie zachwyceni byli zarówno wybitną grą aktorską uczniów, jak i samą wymową sztuki.

ZS2

DSC_0638.JPGDSC_0434.JPGDSC_0609.JPGDSC_0205.JPGDSC_0357.JPGDSC_0396.JPGDSC_0417.JPGDSC_0650.JPGDSC_0178.JPGDSC_0215.JPGDSC_0562.JPGDSC_0115.JPGDSC_0499.JPGDSC_0345.JPGDSC_0329.JPG